logo T-Systems Czech Republic a.s.

T-Systems rozvíjí své cloudové služby

Dynamické cloudové služby patří mezi významnou nabídku v portfoliu společnosti T-Systems. Služba Cloud computing poskytuje výpočetní výkon na virtualizované platformě v datovém centru, zákazník tak nemusí investovat do vlastní infrastruktury.

V minulém i na začátku letošního roku stále pokračuje trend rychlého nárůstu cloudových zakázek od korporátních zákazníků v hodnotách milionů euro. Například zákazníci ve Švýcarsku a Singapuru uzavřeli smlouvy na dvacetileté dodávky služeb - jedná se o nejdelší smlouvy v historii společnosti.

Stále více firem po celém světě přechází na dynamické modely odběru ICT služeb podle skutečné spotřeby, tedy tzv. pay-per-use aplikace a odběr výpočetního výkonu a úložišť mimo svou vlastní infrastrukturu. Odhady společnosti T-Systems, která je součástí koncernu Deutsche Telekom, předpokládají, že v roce 2015 se tržby z cloudových služeb vyšplhají až na jednu miliardu euro.

S ohledem na tento trend a očekávání T-Systems zjednoduší a přizpůsobí svou strukturu tak, aby zajistila snadnou realizaci cloudových zakázek pro své zákazníky.

Cloudové služby zaznamenávají úspěch i u zákazníků v České republice. T-Systems poskytuje dynamické a bezpečné služby z vlastních datových center pro řadu firem z nejrůznějších oborů.

Společnost T-Systems úspěšně rozvíjí své služby po celém světě. V Singapuru uzavřela zakázku na IT služby v hodnotě 60 milionů euro s provozovatelem sportovních center Sports Hub na celých 21 let.

Sports Hub ve spolupráci s místní samosprávou vlastní a provozuje zábavní a sportovní komplex. Společnost T-Systems tady pro zákazníka vyvíjí a provozuje obchodní aplikace, CRM a portálová řešení.

Ve sportovním odvětví má T-Systems celou řadu zkušeností, například s provozem IT pro německý fotbalový klub TSG 1899 Hoffenheim nebo zajištěním ICT pro evropský fotbalový šampionát v roce 2012.

Společnost T-Systems také o čtyři roky prodloužila smlouvu se švýcarskou firmou dnata na systémy pro odbavení cestujících. Tento provozovatel letecké dopravy spoléhá na cloudové služby od T-Systems, které pokrývají veškeré potřeby pro SAP infrastrukturu a výpočetní výkon v celém životním cyklu dodávaných aplikací. Dnata poskytuje rozsáhlé portfolio odbavovacích služeb pro více než šedesát leteckých společností po celém světě.

Další články k tématům - cloud - computing - CRM - datacentrum - infrastruktura

Článek T-Systems Czech Republic a.s. ze dne 18. ledna 2013 - pátek

Další články od T-Systems Czech Republic a.s.