logo T-Systems Czech Republic a.s.

T-Systems se připojuje k projektu logistických IT služeb v cloudu

T-Systems uzavřel partnerství s Fraunhoferovým institutem na vývoj IT řešení pro logistiku prostřednictvím cloudu. Cílem projektu je vývoj a spuštění virtuálního tržiště pro logistické společnosti.

Mnoho firem stále pracuje s množstvím nejrůznějších aplikací, od objednávkových systémů přes aplikace pro evidenci vozidel až po řízení logistiky. Tyto aplikace jsou obvykle provozovány na firemních serverech a navíc jsou často nekompatibilní.

Na nové platformě od T-Systems budou dostupné integrované aplikace s možností individualizace. Výhodou je přímý přístup přes internet, snížení nákladů a zjednodušení procesů.

V komerčním provozu budou mít přepravní a logistické firmy možnost pronajmout si potřebné aplikace, případně nasadit obchodní procesy snadnou a levnou formou přes internetový portál.

"Poskytujeme standardizovanou platformu postavenou na cloud technologiích včetně našeho proprietárního řešení pro elektronický byznys", říká Ulrich Meister, člen představenstva společnosti T-Systems, který je odpovědný za systémovou integraci. "Naše platforma integruje všechny dostupné služby poskytovatelů pro dopravu a logistiku a umožňuje snadné objednání a spuštění služeb s důrazem na nákladovou efektivitu", pokračuje Meister.

"Je nám potěšením spolupracovat se společností T-Systems na vývoji nového virtuálního tržiště pro logistické firmy a dodavatele aplikací", říká Dr. Ulrich Springer, šéf Oddělení IT v logistice ve Fraunhoferově institutu. "Naše spolupráce nyní začíná integrací systémů pro elektronické podnikání a procesy do cloudové platformy. To nám pomáhá lépe pochopit a zacílit výzkum, který přinese ovoce v rozvoji IT pro logistické a transportní firmy. Výsledkem spolupráce budou efektivní řešení vhodná pro komerční provoz, která podpoří podnikání v této oblasti a odpoví na potřeby zákazníků."

Další články k tématům - cloud - logistika - platforma - server - virtuální - Ulrich Meister - Ulrich Springer

Článek T-Systems Czech Republic a.s. ze dne 27. března 2012 - úterý

Další články od T-Systems Czech Republic a.s.