logo T-Systems Czech Republic a.s.

Výsledky hospodaření společnosti T-Systems za rok 2012

Objednávky v hodnotě 8,7 miliardy euro získala v roce 2012 společnost T-Systems. To znamená nárůst o 18 procent v meziročním srovnání. Vzostl také počet kontraktů na cloud computing.

Tento významný úspěch byl podpořen velkými kontrakty, které se podařilo získat na konci roku od společnosti Shell a od německého spolkového státu Dolní Sasko. Rozšíření kontraktu se společností Shell o dalších pět let ukazuje, jak si společnost T-Systems upevňuje svou pozici na strategicky důležitém trhu cloudových služeb.

Přes trvalý tlak na snižování cen došlo meziročně ke zvýšení tržeb za služby poskytované mimo skupinu Deutsche Telekom o 0,6 % na 6,6 miliardy euro. Celkové tržby se rovněž zvýšily o 0,6 % na celkových 10 miliard euro. K tomuto růstu významně přispěly mezinárodní kontrakty, jejichž objem se zvýšil o 6 % oproti roku 2011 a dosáhl hodnoty 3,2 miliardy euro.

Společnost úspěšně bojuje s erozí cen na trhu pomocí efektivních projektů na úsporu nákladů, což vedlo ke zvýšení provozního hospodářského výsledku (EBIT) na 2,4 % ve čtvrtém čtvrtletí roku 2012.

Společnost T-Systems také dosáhla úspěchů v oblasti inovací, což bylo podpořeno významnou zakázkou od provozovatele nemocniční sítě ve Spojených státech. Kromě IT služeb z cloudu zahrnuje tato zakázka společný vývoj aplikací pro e-zdravotnictví.

V automobilovém průmyslu podepsala smlouvu o spolupráci firma Daimler AG. Skupina Deutsche Telekom bude společně s výrobcem automobilů vyvíjet aplikace pro nové vozy.

Pozitivní hospodářské výsledky za rok 2012 zaznamenala také společnost T-Systems Czech Republic. Přes pokračující ekonomické problémy na trhu došlo v meziročním srovnání k růstu tržeb o více než 4 %. Růst tržeb byl doprovázen růstem provozního i čistého hospodářského výsledku.

Další články k tématům - cloud - eHealth

Článek T-Systems Czech Republic a.s. ze dne 8. března 2013 - pátek

Další články od T-Systems Czech Republic a.s.