logo TEKO TECHNOLOGY s.r.o.

Podle Teko Technology popularita tisku přes mobilní zařízení díky cloudu roste

Služba ePrint podporuje tisk z libovolného místa a v kteroukoliv dobu - z mobilního telefonu, notebooku či jiného mobilního zařízení. Řešení využívá možnosti cloudu a vychází z technologie zcela odlišné od běžných tiskových řešení.

Multifunkční tiskárny, jako je například černobílá HP LaserJet Pro M1536dnf ePrint s možností barevného skenování, je podle zástupců českého výrobce a prodejce tonerů Teko Technology na žebříčku v prodejnosti. Důvodem je cena a podpora funkce ePrint, díky níž tiskárna může přijímat tiskové úkoly i z chytrých mobilních zařízení prostřednictvím technologie Cloud computingu. Od uvedení na trh společnost prodala tisíce náplní značky Teko určených pro tento model.

Model je plně multifunkční - v jednom zařízení se ukrývá tiskárna, kopírka, optický skener, duplexní tisk, možnost síťového připojení a fax. Podle Petra Kempy ze společnosti Teko Technology HP LaserJet Pro M1536dnf oceňují zejména zájemci z řad menších a středních podniků, podnikatelé, ale mezi zákazníky jsou i běžné domácnosti.

"Jedná se o tiskárnu s velmi dobrým poměrem cena a výkon a uživatelsky velmi příjemným používáním. Výhodou je takzvaný horní podavač dokumentů pro možnost kopírování a skenování více listů najednou. Je to dlouhodobě nejprodávanější model HP v monochromatických multifunkcích," potvrzuje Petr Kempa.

V základu je vybavena duplexní jednotkou a USB a LAN konektorem. Oboustranný automatický tisk dovoluje šetřit peníze i prostor. Spotřeba papíru je poloviční. Zařízení mohou uživatelé využívat soukromě přes USB 2.0 přístup či jej sdílet pomocí LAN rozhraní přes ethernetovou síť. Snadnou obsluhu zajistí dvouřádkový LCD displej. Přijímat tiskové úlohy dokáže tiskárna také z chytrých mobilních zařízení.

HP LaserJet Pro M1536dnf ePrint zvládne 8000 vytištěných stran za měsíc s tím, že Kempa doporučuje 500 až 2 000 stran měsíčně. Rychlost černobílého tisku přitom dosahuje až 25 stran A4 za minutu při rozlišení 600 x 600 dpi. Spolehlivé zařízení je osazeno procesorem o frekvenci 500 MHz. Souběžné zpracování několika tiskových úloh proto není pro tiskárnu obtížné.

S náplněmi TEKO je možné ušetřit při každodenním tisku

Toner pro tuto tiskárnu má označení TEKO Cart Black CE278A a je osazen čipem pro správnou funkci a komunikaci s tiskárnou. Čip indikuje stav množství toneru v kazetě a informuje o počtu vytištěných stran. "S tímto tonerem běžně vytisknete 2100 normovaných stran formátu A4 při standardním 5% pokrytí. Pokud uživatel zvolí ekonomické nastavení tiskárny, pak s tímto tonerem vytisknete ještě více stran," upozorňuje Kempa.

Předností tonerů TEKO je pevné balení a pro přepravu použitý AirBag proti poškození při otřesech, vlhkosti a osvětlení optického válce, což je jedna z hlavních součástí náplní. Vše z produkce výrobců z UK a USA. Tonerový prach je s velmi jemným zrnem, který nepoškozuje povrch ani optického válce, ani jiných dílů, které jsou součástí toneru. Prach splňuje přísná kritéria o zdravotní nezávadnosti v rámci norem EU. Při tzv. zapékání toneru nedochází k uvolňování nebezpečných látek do ovzduší. Toner je tedy absolutně bezpečný.

Každý toner TEKO je jedinečným výrobkem se svou individuální historií skrytou pod specifickým čárovým kódem, čímž je zákazníkovi zaručena originalita, ekonomický a šetrný tisk a zároveň vysoká profesionalita při výrobě i následných doprovodných službách. Výměna toneru je velmi jednoduchá. Na zakoupenou tiskárnu drží firma záruku a realizuje jak záruční, tak pozáruční servis tiskárny.

Tisk mobilním zařízením

Služba HP ePrint podporuje tisk z libovolného místa a v kteroukoliv dobu, z mobilního telefonu, notebooku či jiného mobilního zařízení. Řešení využívá možnosti takzvaného cloudu a vychází z technologie zcela odlišné od běžných řešení tisku přes WiFi a Bluetooth, jelikož se informace zasílají e-mailem a od mobilního zařízení se nevyžaduje přímá komunikace s tiskárnou.

"Tímto způsobem odpadá nutnost, aby byl uživatel v blízkosti tiskárny. Zároveň nemusí mít na svém zařízení nainstalované ovladače tiskárny pro operační systémy," upozorňuje Petr Kempa.

Bezdrátová technologie Bluetooth dokáže propojit dvě zařízení na vzdálenost do 10 metrů. Značným omezením je nevalná rychlost, s jakou přes ni data vzduchem putují. Hodí se tedy spíše k tisku dokumentů v nižším rozlišení. K WiFi "vysílači" lze připojit notebooky, mobily, tablety, herní konzole a spoustu dalších moderních hraček, stejně jako tiskárny.

Můžete tak napřímo propojit chytré zařízení a přenášet data. Mezi takto propojenými zařízeními se vytvoří virtuální "kabel", který poskytuje násobně vyšší rychlosti přenosu dat než Bluetooth. Pod pojmem cloud computing je možné si představit využívání cizích kapacit, ať už jde o hardware, nebo software, které jsou dodávány uživateli jako služba prostřednictvím počítačové sítě, dnes nejčastěji přes internet.

Existuje velké množství typů podporovaných služeb. Poskytována může být úložná kapacita i celá výpočetní infrastruktura. Poskytovat lze aplikace, které si uživatel již nemusí stahovat do počítače a ke kterým se připojuje prostřednictvím internetového prohlížeče. Modely s funkcí ePrint jsou postaveny na připojení ke službě Google Cloud Print. Stačí použít libovolné aplikace podporované službou.

Obchodní dokumenty lze připravit v libovolných formátech

Tiskárna produkuje profesionálně působící dokumenty s výrazným textem i ostrými obrázky. Lepší kvalitu lze docílit díky technologii HP FastRes 1200 jež oživí dokumenty jemnými detaily, sytými výplněmi a hladkými barevnými přechody. Kapacita vstupního zásobníku je 250 listů papíru (10 obálek), prioritní vstupní zásobník na 1 list. Výstupního pak 100 listů (10 obálek), automatický podavač dokumentů (ADF) na 35 listů.

Tiskárna patří do třídy ENERGY STAR a je vybavena technologií HP Instant-on, jež uživatelům umožňuje ušetřit ve srovnání s konkurenčními laserovými výrobky až 50 % energie.

Hlavní přínosy rychlé síťové multifunkční tiskárny s oboustranným tiskem:

Další články k tématům - A4 - Bluetooth - cloud - ePrint - Google - LAN - notebook - skener - tisk - toner - WiFi - Petr Kempa

Článek TEKO TECHNOLOGY s.r.o. ze dne 25. září 2013 - středa

Další články od TEKO TECHNOLOGY s.r.o.