logo Telefónica Czech Republic, a.s.

Nejrychlejší mobilní síť LTE v Brně

Od 31.10. 2013 je LTE technologie O2 dostupná v Brně, kde pokrývá širší centrum města, areál Brněnských výstavišť a veletrhů a do budoucna se bude dále rozrůstat. LTE připojení je k dispozici zákazníkům z řad domácností i firem v rámci stávajících tarifů Mobilního internetu od O2.

"LTE jsme představili jako první operátor v Česku a nyní to platí i o Moravě. Podle našeho plánu pokračujeme v rozšiřování pokrytí na frekvenci 1800 MHz, kterou již vlastníme. Díky tomu můžeme pokrývat vybraná území sítí LTE již nyní, bez ohledu na průběh aukce volných kmitočtů," říká Tomáš Zetek, ředitel produktů a služeb společnosti Telefónica Czech Republic.

LTE od O2 tak celkem pokrývá 40 % obyvatel okresu Brno-město. Technologie LTE nabízí rychlost stahování dat až 75 Mb/s, odesílání dat až 38 Mb/s a velmi rychlou odezvu (ping) v řádu 20-25 milisekund. To předurčuje LTE například pro aplikace náročné na kapacitu a odezvu sítě, například pro stahování či streamování filmů či videí, a také pro hraní on-line her.

"Zároveň pracujeme na implemetaci technologie Circuit Switch Fallback, která umožní využití LTE společně s hlasovými službami v mobilních telefonech. K ostrému nasazení dojde v prvním čtvrtletí příštího roku," říká Petr Slováček, ředitel provozní divize společnosti Telefónica Czech Republic.

Společnost Telefónica Czech Republic přinesla LTE zákazníkům jako první z operátorů a touto technologií již pokrývá také širší centrum Prahy, Letiště Václava Havla a Jesenici u Prahy.

Další články k tématům - Brno - LTE - mobilní internet - Tomáš Zetek - Petr Slováček

Článek Telefónica Czech Republic, a.s. ze dne 4. listopadu 2013 - pondělí

Další články od Telefónica Czech Republic, a.s.