logo Telefónica Czech Republic, a.s.

LTE v Praze

LTE O2 s rychlostí až 75 Mbps nabídne od 15.5. 2013 několik desítek vysílačů v Praze - pro území Praha 1, Praha 2, Praha 4 a Praha 10. K pokrytí dalších částí Prahy včetně Letiště Václava Havla dojde do konce července 2013. Pokrývání Brna bude zahájeno v říjnu 2013.

"Loni v červnu jsme v Jesenici jako první operátor uvedli LTE na český trh. Nyní nabídneme LTE služby pro všechny, kdo se pohybují v širším centru Prahy. Očekáváme, že vysokou rychlost přijímání i odesílání dat a zejména nízké hodnoty odezvy (ping) ocení především nároční zakazníci vyžadující špičkové připojení na svých cestách po Praze. Síť čtvrté generace rozšiřujeme bez ohledu na připravovanou aukci kmitočtů a plánujeme v tom pokračovat. S tím, jak bude přibývat chytrých telefonů s podporou LTE, nabídneme v budoucnu LTE spolu s hlasovými službami na jedné SIM kartě - právě pro využití v chytrých telefonech", říká Petr Matějovský, ředitel segmentu mobilních hlasových a datových služeb společnosti Telefónica Czech Republic.

LTE připojení bude k dispozici zákazníkům z řad domácností i firem v rámci stávajících tarifů Mobilního internetu. Pro aktivaci LTE bude potřeba speciální SIM karta a jeden z LTE modemů v nabídce. V tuto chvíli není možné připojení LTE využít na jedné SIM kartě společně s hlasovými službami, tato služba bude spuštěna později.

Zákazníci mají možnost vyzkoušet si technologii LTE již ž nyní v O2 Experience Centru v Obchodním centru Chodov.

Přehled tarifů Mobilního internetu LTE:

Telefónica využívá pro provoz LTE frekvence v pásmu 1800 MHz, které už vlastní. Vzhledem k dostupné šíři pásma je maximální teoretická rychlost stahování až 75 Mbps, odesílání 37 Mbps, odezva pak v řádech 20-30 ms.

Síť 3G také zrychluje

V rámci výměny vysílačů sítě 3G nasazuje postupně Telefónica na svých vysílačích nové technologie. V celé 3G síti společnosti Telefónica bude od 15.5. 2013 spuštěna nová verze standardu HSDPA, která umožňuje připojení rychlostí až 14,4 Mbit/s.

Vedle toho je již nyní ve vybraných lokalitách k dispozici nejvyšší 3G standard HSPA+.

"Při nasazení této technologie dochází k navýšení dostupné rychlosti, v některých případech díky nasazení HSPA+ Dual Carrier až na maximálních 42 Mbps. Nyní již proběhlo vylepšení standardu na více než tisíci vysílačích a další budou následovat. Podle vytížení daných vysílačů se rozhodujeme, jaké konkrétní technologie do nich instalujeme", říká Petr Gazda, ředitel provozu technologií společnosti Telefónica Czech Republic.

Článek Telefónica Czech Republic, a.s. ze dne 24. dubna 2013 - středa

Další články od Telefónica Czech Republic, a.s.

Acronis True Image 2019