logo Telefónica Czech Republic, a.s.

Telefónica získala spektrum k budování sítě LTE na celém území ČR

Telefónica Czech Republic získala v aukci ČTÚ příděly frekvencí v pásmu 800, 1800 a 2600 MHz potřebné k vybudování mobilní sítě čtvrté generace a začne tak v Česku budovat doposud nejrychlejší, nejmodernější a nejrobustnější mobilní síť.

Telefónica v aukci získala nejžádanější frekvence (2 bloky) v pásmu 800 MHz. Dále vydražila také 3 bloky frekvencí v pásmu 1800 MHz a 4 bloky v pásmu 2600 MHz. Celkové náklady na získané kmitočty činily 2,8 miliardy korun.

"Data jsou budoucností telekomunikačního trhu. Díky vydraženým frekvencím vybudujeme v České republice nejrychlejší mobilní datovou síť současnosti. Síť 4G s využitím nových frekvencí začneme v regionech a městech České republiky budovat již v prvním pololetí příštího roku. Do výstavby a rozvoje sítí LTE plánujeme v příštích pěti letech investovat miliardy korun," uvedl Luis Malvido, generální ředitel společnosti Telefónica Czech Republic.

Frekvenční příděly získané společností Telefónica Czech Republic v pásmech 800, 1800 a 2600 MHz umožní rychlý rozvoj sítí 4. generace v celé zemi a zajistí, že vysokorychlostní mobilní internet bude k dispozici zákazníkům O2 i v těch oblastech, kde jsou nyní možnosti připojení omezené.

Vždy první v inovacích

Společnost Telefónica Czech Republic disponuje nejrozsáhlejší přenosovou sítí v České republice. Díky tomu bude moci nasazovat nejmodernější mobilní síť LTE velmi efektivně. Konkrétnější plán budování bude k dispozici po přidělení vydražených bloků. K němu by mělo dojít počátkem roku 2014.

Telefónica spustila LTE v České republice jako první operátor, když v červnu 2012 pokryla Jesenici u Prahy a také svou prodejnu na Chodově. V létě roku 2013 se pokrytí rozrostlo o vybrané oblasti v Praze a od října pokrývá LTE od O2 také Brno.

Přehled bloků frekvencí, které získala Telefónica:

Další články k tématům - 4G - aukce - frekvence - LTE - operátor - vysokorychlostní internet - Luis Malvido

Článek Telefónica Czech Republic, a.s. ze dne 20. listopadu 2013 - středa

Další články od Telefónica Czech Republic, a.s.