logo Telefónica Czech Republic, a.s.

NFC platby GE Money Bank a O2 umožní nahrát až tři platební karty na SIM kartu

Telefónica a GE Money Bank přichází s další novinkou na poli NFC technologií. Klienti GE Money Bank si nyní mohou nahrát do svých chytrých telefonů platební kartu, aniž by museli čekat na fyzické doručení nové SIM karty do své poštovní schránky.

"Zákazníci, kteří mají o službu zájem, mohou zajít na libovolnou značkovou prodejnu O2 a vyměnit si stávající SIM kartu za novou, která podporuje NFC. Potom už stačí jen zadat požadavek ve své bance a druhý den od podpisu smlouvy v GE Money Bank mohou začít používat mobilní telefon k bezkontaktním platbám," říká Jiří Vítek, šéf pro NFC a finanční služby ve společnosti Telefónica Czech Republic.

Tento komfort je pro klienty k dispozici díky řešení Over the Air, které umožňuje v rámci sítě O2 nahrát platební kartu kdykoli a odkudkoli přímo na SIM kartu.

"Toto řešení, které jsme společně s Telefónikou vytvořili, navíc našim klientům umožní, aby na jediné SIM kartě mohli využívat až tři platební karty současně. Placení jsme tak znovu posunuli o krok blíže mobilní budoucnosti," vysvětluje inovační leader GE Money Bank Ondřej Hájek.

Zájem o moderní platební metody stále roste. Karty v mobilu i platební nálepky, které fungují na stejné NFC technologii, využívá již více než 20000 klientů GE Money Bank. Majitelé bezkontaktních karet a karet v mobilu navíc přestávají používat hotovost a i drobné výdaje hradí čím dál častěji bezkontaktně. Průměrná výše jedné NFC platby mobilem činí 294 Kč, naopak u klasických kontaktních debetních karet dosahuje částka 757 Kč.

Jak vše funguje

Platební karta v mobilu funguje pouze s NFC SIM kartou, která obsahuje bezpečné úložiště dat (tzv. secure element) pro NFC aplikace. Právě sem jsou následně ukládána data o platební kartě. Aby platební karta fungovala, musí být pro daný model telefonu dostupná platební aplikace (wallet).

Bezkontaktní platba probíhá přiložením telefonu k platebnímu terminálu. V případě platby nad 500 Kč je třeba zadat ještě PIN kód do terminálu (v případě MasterCard) nebo přímo do mobilního telefonu (při použití karty Visa). Přehled o uskutečněných transakcích získá klient přímo v aplikaci telefonu.

NFC platby na osmi modelech

Bezkontaktní platební transakce pomocí technologie NFC mohou zákazníci O2 a GE Money Bank využívat již na osmi modelech telefonů. Službu podporuje dvojice modelů Sony (Xperia Z a Xperia SP) a šestice telefonů Samsung (Galaxy Note II, S III, S III mini, Ace 2, S4 a S4 mini).

Další články k tématům - GE Money Bank - NFC - PIN - platby - SIM - telefon - transakce - úložiště - Jiří Vítek - Ondřej Hájek

Článek Telefónica Czech Republic, a.s. ze dne 10. prosince 2013 - úterý

Další články od Telefónica Czech Republic, a.s.