share itpoint.cz

Vánoční provoz v sítích O2

Systémy společnosti Telefónica O2 Czech Republic pracovaly během Štědrého dne spolehlivě bez jakýchkoli technických problémů. Nejčastěji volané země během dne podle pořadí byly - Slovensko, Německo, Rakousko, Itálie, USA, Velká Británie a Maďarsko.

Mobilní síť

Zákazníci O2 i o letošních Vánocích lámali rekordy v používání mobilních telefonů. Počty odeslaných SMS se od loňska nezměnily, naopak počty MMS a hlasových hovorů se znatelně zvýšily. Pro vánoční SMS a MMS přání využili zákazníci O2 hlavně dobu těšně po vánočním obědě.

SMS

Během Štědrého dne odeslali více než 27,6 milionů SMS zpráv, což je srovnatelná hodnota s loňským rokem. Nejsilnější provoz byl zaznamenán v čase po Štědrodenním obědě mezi 13 a 14 hodinou, kdy bylo odbaveno přes 2,6 milionu SMS zpráv. V průběhu nejzatíženější minuty (13:00) odeslala O2 SMS centra 44671 SMS zpráv.

MMS

V průběhu Štědrého dne bylo odbaveno více než 238000 MMS zpráv, což je o 40 % více než vloni. Špička byla zaznamenána mezi 12 a 13 hodinou. V průběhu nejzatíženější minuty (12:44) bylo zpracováno 394 MMS zpráv.

Hovory

Objem hlasového provozu se během Štědrého dne zvýšil, ve srovnání s loňským rokem, o bezmála 2 miliony hovorů, ale nelišil se od běžných dnů pracovního klidu. Celkem bylo zaznamenáno přes 17,4 miliónů hovorů. Špička byla zaznamenána mezi 10 a 11 hodinou, kdy proběhlo přibližně 1,7 milionu hovorů.

ŠTÍTKY - hovory - MMS - SMS

Článek Telefónica O2 Czech Republic a.s. ze dne 27. prosince 2010 - pondělí, čteno 1671x

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou
Další články Telefónica O2 Czech Republic a.s.

O2 Czech Republic se rozděluje na dvě sa...

O2 považuje žalobu Vodafonu za neoprávně...

LTE Advanced v síti O2

4G LTE internet v Karlových Varech

Mobilní internet 4G LTE O2 rozšiřuje do ...

LTE v mobilu je součástí všech stávající...

O2 se zapojuje do projektu Bezpečná VLAN...