logo Telefónica Czech Republic, a.s.

Vyšší FUP i rychlost po překročení limitu pro mobilní internet O2

Telefónica zvyšuje objemy dat u vybraných datových tarifů a navýšuje rychlosti po překročení FUP. Chce tak zvýšit spokojenost zákazníků a umožnit lepší využívání chytrých zařízení. Mobilní internet nyní za akční ceny!

Zvýšení objemu dat nastalo u tarifů pro uživatele s vyššími nároky na spotřebu dat. Týká se tedy většiny uživatelů mobilního internetu a náročnějších uživatelů chytrých telefonů. Tarif pro občasné využívání internetu v mobilu zůstává beze změny.

Například tarif Mobilní internet M namísto 500 MB nabídne dvojnásobek - 1 GB dat s plnou rychlostí. Tarif Mobilní internet L pak objem dat zvedá o 1 GB na celkem 3 GB. Navíc, nyní je možné pořídit si mobilní internet s 20procentní slevou.

Mobilní internet M s 1 GB dat tak vyjde na 243 Kč měsíčně, Mobilní internet L se 3 GB dat na 404 Kč za měsíc. Varianty XL a XXL jsou pak o stokorunu výhodnější.

U tarifů Internet v mobilu+ XXL a Mobilní internet XXL, které byly dosud bez datového limitu, dojde od 1.3. 2013 k zavedení technického limitu 30 GB. Uvedená změna se týká pouze nových aktivací, stávajícím zákazníkům zůstanou podmínky zachovány.

"Zavedení tohoto limitu nám umožňuje lépe optimalizovat datovou kapacitu sítě. Díky tomu jsme schopni zvýšit objemy dat u tarifů, které využívá většina zákazníků mobilního internetu", vysvětluje Petr Slováček, ředitel divize provoz společnosti Telefónica.

Rychlost po překročení FUP roste na šestinásobek

Běžnou součástí mobilních datových tarifů je objem dat, který je možné stáhnout bez omezení, tzv. FUP (Fair User Policy). Po jeho přečerpání nicméně internetové připojení nadále funguje, pouze dojde ke snížení rychlosti. Telefónica přitom nyní tuto rychlost zvedá.

"Po vyčerpání volných jednotek dat se rychlost internetového připojení sice sníží, ale nyní to bude na 200 kbps, tedy více než šestinásobek dosavadní rychlosti (32 kbps). Naši klienti tak budou nadále moci využívat běžné služby, jako je e-mail, prohlížení webu či různé aplikace v chytrém telefonu", vysvětluje Petr Slováček.

Další články k tématům - FUP - mobilní internet - SmartPhone - tarif - telefon - Petr Slováček

Článek Telefónica Czech Republic, a.s. ze dne 22. února 2013 - pátek

Další články od Telefónica Czech Republic, a.s.