share itpoint.cz

Zaměstnanci O2 podpořili nákupem vánočních dárků chráněné dílny

Telefónica O2 se dlouhodobě a systematicky zaměřuje na pomoc znevýhodněným osobám. Již tradiční předsváteční aktivitou je proto pořádání vánočních trhů chráněných dílen a výrobků Fair Trade.

Letošní ročník se uskutečnil ve dvanácti budovách Telefónica O2 po celé České republice. Možnost nakoupit si originální dárky dostalo téměř 7 200 zaměstnanců. Celkově chráněné dílny utržily více než 332 tisíc Kč, což je o 80 tisíc více než v předchozím roce.

Telefónica O2 pořádá tyto vánoční trhy prostřednictvím své firemní Nadace O2 od roku 2006. Akci zorganizovala ve spolupráci s šedesáti chráněnými dílnami. Zaměstnanci O2 zakoupením vánočních dárků, vyrobených lidmi s fyzickým nebo mentálním postižením, přispěli k jejich dalšímu zaměstnávání. Nákupem produktů Fair Trade podpořili práci zemědělců v rozvojových zemích a pomohli férovému podnikání, boji proti dětské práci a chudobě.V rámci vánočních a velikonočních trhů utratili zaměstnanci O2 od roku 2006 více než 1,5 milionu Kč.

"Stejně jako v uplynulých letech, jsou letošní Vánoce v O2 ve znamení dobročinnosti.Prostřednictvím takzvaného firemního dobrovolnictví se do nich zapojují naši zaměstnanci, kteří se sami shodli na tom, že peníze ušetřené vynecháním předvánočních veselic raději společnost věnuje potřebným.Velmi nás těší, že se rok od roku jejich zájem, a tedy i úspěch trhů, zvyšuje a utržená finanční částka určená potřebným roste," říká Jiří Šuchman, ředitel vnějších vztahů společnosti Telefónica O2 a člen správní rady Nadace O2.

Kromě účasti na pravidelných vánočních a velikonočních trzích chráněných dílen a Fair Trade, mohou zaměstnanci O2 pomáhat dalšími způsoby. Například v rámci projektu Daruj krev s O2 darovalo v roce 2008 více než 800 zaměstnanců téměř 300 litrů krve.

Jednotlivé projekty Nadace O2 zaměstnanci podporují jak finančně, tak věnováním svého volného času. Pro Nadaci O2 je pomoc zaměstnanců klíčová. V letošním roce věnovali zaměstnanci projektům Nadace O2 4 000 hodin a téměř 1,5 milionů korun. Nejvyšší částka, zhruba 500000 Kč, byla poskytnuta na pomoc při letošních povodních.

Článek Telefónica O2 Czech Republic a.s. ze dne 14. prosince 2009 - pondělí, čteno 2517x

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Další články Telefónica O2 Czech Republic a.s.

O2 Czech Republic se rozděluje na dvě sa...

O2 považuje žalobu Vodafonu za neoprávně...

LTE Advanced v síti O2

4G LTE internet v Karlových Varech

Mobilní internet 4G LTE O2 rozšiřuje do ...

LTE v mobilu je součástí všech stávající...

O2 se zapojuje do projektu Bezpečná VLAN...