logo Trend Micro

Hackerská soutěž Trend Micro CTF pomáhá rozvoji talentů v oblasti kybernetické bezpečnosti

Soutěž Trend Micro CTF 2019 je určená pro týmy z celého světa, které si chtějí prověřit dovednosti v oblastech spojených s bezpečnostními riziky. Tato akce pomáhá s naplněním poptávky soukromé i veřejné sféry po talentech a odbornících na kybernetickou bezpečnost.

Každoroční soutěž CTF (Capture the Flag) pomáhá účastníkům rozvíjet dovednosti z nejdůležitějších oblastí včetně forenzní analýzy, světa internetu věcí (IoT), reverzního inženýrství, mobilních technologií, strojového učení nebo zpravodajství z otevřených zdrojů.

Soutěžní týmy čelí bezpečnostním výzvám pokrývajícím právě tyto oblasti a získávají tak reálné zkušenosti s těmi nejhoršími bezpečnostními scénáři.

Letošní CTF se skládá ze dvou kol:

Kvalifikace proběhne ve dnech 7. a 8. 9. 2019 a její součástí budou otázky pokládané ve stylu televizní soutěže Jeopardy (v českém prostředí soutěž Riskuj) - soutěžící týmy tak budou muset v rychlém tempu vyřešit různorodé bezpečnostní problémy.

Deset nejlepších týmů postoupí do finále, které se uskuteční v japonském Tokiu 23. až 24. 11. 2019. Pro ještě lepší ověření dovedností soutěžících využije nový Jeopardy formát s dynamickou hodnotou odpovědí.

Vítězný tým získá jeden milión japonských jenů (cca 220000 Kč). Každý člen vítězného týmu navíc obdrží 15000 bodů v rámci programu Zero Day Initiative Rewards Program, který umožňuje získat exkluzivní ocenění a dosáhnout na další výhody.

Druhému a třetímu týmu v pořadí budou náležet odměny ve výši 300000 a 200000 jenů, tedy přibližně 65000 a 43000 Kč.

V loňském ročníku této soutěže se velmi dobře umístil český studentský tým. Postoupil až do celosvětového finále, kde nakonec obsadil 6. příčku.

Společnost Trend Micro každý rok po celém světě pořádá nebo podporuje více než 50 podobných soutěží, včetně celosvětové soutěže nebo 15 klání organizovaných ve spolupráci s Organizací amerických států1 zaměřených na ženy z celé Ameriky.

Kromě toho společnost přijímá a školí nové specialisty na kybernetickou bezpečnost po celém světě v pěti globálních centrech. Do roku 2022 pomohou tato centra s vyškolením 2500 nových bezpečnostních profesionálů.

Svůj cíl podpořit zvyšování dovedností i rozmanitosti v oblasti počítačové bezpečnosti naplňuje Trend Micro také partnerstvím s organizací Girls in Tech a významně tak přispívá ke vzdělávání mezi profesionály z řad něžného pohlaví.

Zajímavé aktivity pořádá Trend Micro i v České republice. Společnost organizuje například lokální soutěž CTF nebo soutěž What is Your Story, která je zaměřená na vzdělávání mladistvých.

Další články k tématům - analýza - bezpečnost - CTF - IoT - ocenění - soutěž - vzdělávání

Článek Trend Micro ze dne 29. srpna 2019 - čtvrtek

Další články od Trend Micro