logo Trend Micro

Pwn2Own Miami - hackerská soutěž se zaměřením na odhalování IIoT zranitelností

Společnost Trend Micro soutěž pořádá v rámci své iniciativy Zero Day Initiative - jde o první akci tohoto typu zaměřenou na zjištění zranitelností softwaru a protokolů pro průmyslové řídící systémy. Akce proběhne ve dnech 20. až 23. 1. 2020 v Miami a ve hře jsou peněžní ceny v hodnotě přes 250000 USD.

Soutěž Pwn2Own Miami je jedním z výstupů spolupráce iniciativy ZDI (Zero Day Initiative) s firmami z oblasti průmyslových řídících systémů. Jejím cílem je identifikovat zranitelnosti a umožnit dostatečně rychlé vyřešení zjištěného bezpečnostního problému, například formou oprav a záplat.

Spolupráce s výrobci řešení pro IIoT - průmyslový internet věcí, umožnila zvýšení kvality a tedy i celkové zlepšení bezpečnosti záplat.

"Spolu s tím, jak se v rámci Průmyslu 4.0 a digitální transformace světy IT a OT stále více sbližují, se objevují bezpečnostní nedostatky, které lze zneužít k sabotáži klíčových výrobních procesů a ke krádežím duševního vlastnictví. Doufáme, že rozšíření naší dlouhodobé soutěže Pwn2Own zvýší povědomí o důležitosti ochrany průmyslových řešení a poskytne dodavatelům i zákazníkům praktické informace o tom, jak stav bezpečnosti v této oblasti vylepšit," říká Brian Gorenc, ředitel společnosti Trned Micro pro výzkum zranitelností.

Soutěž Pwn2Own se během posledních 12 let aktivně podílela na odhalování zranitelností v nejdůležitějších podnikových platformách z celého světa.

V roce 2018 odhalila iniciativa ZDI u průmyslových řídících systémů o 224% více zero-day zranitelností než v předchozích 12 měsících a obdobný nárůst platí i pro letošní rok. Tento vývoj jednoznačně potvrzuje stále větší potřebu identifikovat zranitelnosti a ošetřit napadnutelné systémy ještě před tím, než k bezpečnostnímu incidentu dojde.

Soutěž Pwn2Own Miami se uskuteční v rámci konference S4, která proběhne ve dnech 20. až 23. 1. 2020 ve známé čtvrti Miami South Beach.

Soutěžit se bude v pěti kategoriích a ve hře jsou peněžní ceny v hodnotě přes 250000 amerických dolarů.

Účastníci budou sbírat také Master of Pwn body, které rozhodnou o celkovém vítězi soutěže - ten mj. získá 65000 ZDI bodů a platinový status v programu odměn této iniciativy.

Článek Trend Micro ze dne 2. prosince 2019 - pondělí

Další články od Trend Micro