logo Trend Micro

Komplexní řešení ochrany průmyslových firem

Zákazníci budou mít k dispozici ochranu pro všechny vrstvy související s Průmyslem 4.0 i prostředky pro zmírnění kybernetických rizik - a tedy i velkou míru jistoty, že nedojde k přerušení jejich průmyslových procesů.

Nová řešení Trend Micro zajistí větší přehled o hrozbách i lepší bezpečnost prostředí průmyslových řídících systémů ICS (Industrial Control System).

Analytická firma Gartner očekává, že v roce 2021 bude v provozu více než 49 miliard zařízení světa internetu věcí a tento počet v blízké budoucnosti nadále poroste.

I když jen velmi malá část z nich patří do kategorie průmyslových IoT zařízení - tedy IIoT (Industrial IoT) řídících nebo monitorujících průmyslové procesy, například výrobu, obrovské celkové číslo a všudypřítomnost IIoT pravděpodobně povede k nárůstu bezpečnostních incidentů.

Důkazem zvyšujícího se bezpečnostního rizika je rostoucí počet zjištěných zranitelností v průmyslových řídících systémech - v roce 2018 jich bylo v porovnání s předchozím rokem odhaleno o 224% více.

Tradiční bezpečnostní řešení nejsou určená pro ochranu průmyslových prostředí, a proto se společnost Trend Micro rozhodla pro nový přístup.

Pro zmírnění kybernetických rizik souvisejících s propojenými průmyslovými zařízeními jsou k dispozici hned dvě nová řešení, která umožňují omezit rizika spojená s využíváním nezabezpečených komunikačních kanálů a chrání prostředí před zneužitím.

Jde o firewall EdgeFire a EdgeIPS (Intrusion Prevention System) - systém pro prevenci průniku IPS.

Administrační bezpečnostní konzole navíc zajišťuje přehled napříč veškerým instalovaným OT vybavením - OT Defense Console je s oběma novými produkty úzce provázaná a pomáhá manažerům identifikovat hlavní příčinu útoku.

Spolu s uvedením nových řešení aktualizovala společnost Trend Micro dva své stávající produkty, a to s cílem umožnit jejich snadnější integraci právě s nejnovějšími přírůstky do bezpečnostního portfolia.

Aktualizovaná řešení Trend Micro:

Užitná hodnota nových bezpečnostních produktů pro chytré firmy je ještě vyšší tehdy, pokud jsou tato řešení součástí vícevrstvé ochrany a spolupracují s dalšími bezpečnostními technologiemi společnosti Trend Micro pro ochranu hybridních cloudů a sítí.

Jinými slovy, tato skupina bezpečnostních řešení pro chytré firmy může útokům nepřetržitě přecházet a účinně je detekovat.

Další články k tématům - bezpečnost - cloud - firewall - Gartner - ICS - IIoT - IoT - Linux - malware - monitoring - Průmysl 4.0

Článek Trend Micro ze dne 25. listopadu 2019 - pondělí

Další články od Trend Micro