logo Trend Micro

Trend Micro se zapojuje do projektu No More Ransom

Cílem spolupráce je zefektivnit boj proti ransomwaru a kyberzločincům. Společnost bude jako přidružený partner poskytovat obětem vydírání nástroje k dešifrování zablokovaných souborů.

Projekt No More Ransom (NMR) sdružuje více než 30 partnerů z veřejného a soukromého sektoru, kteří sdílejí informace o hrozbách a nástroje boje proti nim. Tím pomáhají orgánům potýkajícím se s touto trestnou činností kolektivně podporovat oběti a trestat osoby zodpovědné za šíření ransomwaru.

Cílem projektu je pomoci lidem postiženým útokem ransomwaru i vzdělávání uživatelů, aby útoku předcházeli. Doposud se s pomocí NMR podařilo úspěšně dešifrovat zařízení téměř 6000 obětí ransomwaru.

Trend Micro spolupracuje s veřejnými a soukromými organizacemi včetně Europolu, aby mohlo kombinovat znalosti, čas a zdroje v celosvětovém boji proti kyberzločinu. Taková partnerství umožňují společnosti Trend Micro sdílet informace o hrozbách s policií, která identifikuje a zastaví útočníka.

Veřejně-soukromá partnerství jsou klíčovým prvkem v boji za zastavení účinnosti ransomwaru, který okrádá oběti. Projekt spojení silných organizací z celého světa, bojujících proti počítačové kriminalitě, umožňuje poskytovat uživatelům informace vzdělávacího charakteru, aby se mohli bránit ransomwaru. Současně poskytuje nástroje Trend Micro na dešifrování souborů po napadení zařízení.

Článek Trend Micro ze dne 27. ledna 2017 - pátek

Další články od Trend Micro

Vyzkoušejte si M-Files na 30 dní zdarma