share itpoint.cz

Trend Micro se zapojuje do projektu No More Ransom

Cílem spolupráce je zefektivnit boj proti ransomwaru a kyberzločincům. Společnost bude jako přidružený partner poskytovat obětem vydírání nástroje k dešifrování zablokovaných souborů.

Projekt No More Ransom (NMR) sdružuje více než 30 partnerů z veřejného a soukromého sektoru, kteří sdílejí informace o hrozbách a nástroje boje proti nim. Tím pomáhají orgánům potýkajícím se s touto trestnou činností kolektivně podporovat oběti a trestat osoby zodpovědné za šíření ransomwaru.

Cílem projektu je pomoci lidem postiženým útokem ransomwaru i vzdělávání uživatelů, aby útoku předcházeli. Doposud se s pomocí NMR podařilo úspěšně dešifrovat zařízení téměř 6000 obětí ransomwaru.

Trend Micro spolupracuje s veřejnými a soukromými organizacemi včetně Europolu, aby mohlo kombinovat znalosti, čas a zdroje v celosvětovém boji proti kyberzločinu. Taková partnerství umožňují společnosti Trend Micro sdílet informace o hrozbách s policií, která identifikuje a zastaví útočníka.

Veřejně-soukromá partnerství jsou klíčovým prvkem v boji za zastavení účinnosti ransomwaru, který okrádá oběti. Projekt spojení silných organizací z celého světa, bojujících proti počítačové kriminalitě, umožňuje poskytovat uživatelům informace vzdělávacího charakteru, aby se mohli bránit ransomwaru. Současně poskytuje nástroje Trend Micro na dešifrování souborů po napadení zařízení.

Článek Trend Micro ze dne 27. ledna 2017 - pátek, čteno 381x

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou
Další články Trend Micro

Ransomware TorrentLocker nově útočí přes...

Deep Security 10 - platforma ochrany ser...

Rok 2016 byl rokem online vydírání

TippingPoint 7600NX - IPS nové generace ...

Trend Micro se zapojuje do projektu No M...

Bezpečnostní předpověď pro rok 2017

Centrum pro kybernetickou bezpečnost DVL...

Hrozba ransomwaru je stále mimořádně akt...

Nástroje pro obnovu zašifrovaných dat po...