logo Trend Micro

Trend Micro se zapojuje do projektu No More Ransom

Cílem spolupráce je zefektivnit boj proti ransomwaru a kyberzločincům. Společnost bude jako přidružený partner poskytovat obětem vydírání nástroje k dešifrování zablokovaných souborů.

Projekt No More Ransom (NMR) sdružuje více než 30 partnerů z veřejného a soukromého sektoru, kteří sdílejí informace o hrozbách a nástroje boje proti nim. Tím pomáhají orgánům potýkajícím se s touto trestnou činností kolektivně podporovat oběti a trestat osoby zodpovědné za šíření ransomwaru.

Cílem projektu je pomoci lidem postiženým útokem ransomwaru i vzdělávání uživatelů, aby útoku předcházeli. Doposud se s pomocí NMR podařilo úspěšně dešifrovat zařízení téměř 6000 obětí ransomwaru.

Trend Micro spolupracuje s veřejnými a soukromými organizacemi včetně Europolu, aby mohlo kombinovat znalosti, čas a zdroje v celosvětovém boji proti kyberzločinu. Taková partnerství umožňují společnosti Trend Micro sdílet informace o hrozbách s policií, která identifikuje a zastaví útočníka.

Veřejně-soukromá partnerství jsou klíčovým prvkem v boji za zastavení účinnosti ransomwaru, který okrádá oběti. Projekt spojení silných organizací z celého světa, bojujících proti počítačové kriminalitě, umožňuje poskytovat uživatelům informace vzdělávacího charakteru, aby se mohli bránit ransomwaru. Současně poskytuje nástroje Trend Micro na dešifrování souborů po napadení zařízení.

Další články k tématům - kyberzločin - policie - ransomware - šifrování - vzdělávání

Článek Trend Micro ze dne 27. ledna 2017 - pátek

Další články od Trend Micro