logo Trend Micro

Deep Security 10 - platforma ochrany serverů v prostředí hybridních cloudů

Nová platforma Deep Security 10 je založena na ochraně XGen, která je základem všech bezpečnostních řešení značky Trend Micro. Představuje inteligentní propojení multigeneračních technik opřených o špičkové možnosti boje proti hrozbám.

Platforma Deep Security 10 od Trend Micro přináší několik nových bezpečnostních mechanismů optimalizovaných pro maximální výkon, provozní efektivitu i možnosti reakce na nově objevené hrozby. Touto nejnovější verzí si tak platforma Deep Security upevní svoji vůdčí pozici v ochraně fyzických, virtuálních i cloudových serverů napříč předními technologiemi a provozními prostředími včetně VMware, Amazon Web Services (AWS) a Microsoft Azure.

Přechod do světa virtualizačních technologií a cloudů s sebou nese požadavky na změnu a zjednodušení stávajícího přístupu k problematice bezpečnosti. Organizace se musí oprostit od tradičních způsobů ochrany a začít využívat moderní řešení. Potvrzuje to i analytická firma Gartner, která v oblasti bezpečnosti cloudových prostředí konstatuje, že nelze předpokládat použitelnost platforem pro ochranu koncových bodů jako ideální řešení v případě cloudu- požadavky na bezpečnost se totiž diametrálně liší.

Ve své poslední zprávě zaměřené na oblast ochrany koncových bodů Gartner zařadil společnost Trend Micro do kvadrantů lídrů, ve kterém ji pro její schopnost realizovat a naplňovat své vize označila jako nejpokročilejší značku. A jedním z produktů společnosti Trend Micro, které byly v rámci magického kvadrantu pro ochranu koncových bodů posuzovány, je i platforma Deep Security.

Deep Security 10 bude dostupný od března 2017.

Odlišný přístup ke správě bezpečnosti v prostředí hybridních cloudů

Platforma Deep Security je optimalizovaná pro nasazení v rámci VMware, AWS a Microsoft Azure a zpřístupňuje všechny důležité informace, které umožňují automatizované zjišťování serverů i jejich ochranu. Nejnovější verze přináší řadu vylepšení v oblasti integrace i správy včetně rychlejšího zajištění ochrany v případě systémů provozovaných v cloudech AWS a Azure nebo podpory pro nejnovější způsob účtování a správy zdrojů, Azure Resource Manager v2 (ARM).

Ochrana je nově dostupná i mimo klasická serverová prostředí, a to konkrétně pro kontejnery ve formátu Docker – k ochraně dynamických prostředí založených na kontejnerech využívá platforma Deep Security osvědčené techniky včetně boje proti malwaru, systému pro prevenci průniků a řízení aplikací.

Široká škála bezpečnostních technik 

Platforma Deep Security představuje inteligentní směsici různorodých multigeneračních bezpečnostních technik. Její součástí je ochrana proti malwaru i mechanismy pro prevenci průniků umožňující detekci a zastavení velmi sofistikovaných útoků. Jako součást bezpečnostní strategie XGen navíc Deep Security 10 přidává mnoho nových mechanismů včetně prevence před neautorizovanými softwarovými změnami.

Řízení aplikací, které je nově přepracované na podmínky hybridních cloudů, umožňuje ochránit servery před důmyslnými útoky, jako je například ransomware, i tehdy, pokud se aplikace neustále mění a jednotlivé úlohy jsou distribuovány napříč virtuálními a cloudovými prostředími.

Další články k tématům - Amazon - automatizace - Azure - bezpečnost - cloud - hybrid - infrastruktura - prevence - server - virtualizace

Článek Trend Micro ze dne 13. března 2017 - pondělí

Další články od Trend Micro

Kybernetické útoky na chytrá výrobní zařízení v éře Průmyslu 4.0

Taktiky kybernetického podsvětí se mění

Lepší bezpečnostní strategie kybernetické ochrany pro průmyslové řídící systémy

Hrozby spojené s cloudy a dodavatelskými řetězci budou v roce 2020 na vzestupu

Bezpečný vývoj aplikací s využitím Snyk informací o zranitelnostech open source

Pwn2Own Miami - hackerská soutěž se zaměřením na odhalování IIoT zranitelností

Komplexní řešení ochrany průmyslových firem

XDR služba odhalí a řeší hrozby napříč různými prostředky IT

Hackerská soutěž Trend Micro CTF pomáhá rozvoji talentů v oblasti kybernetické bezpečnosti

Lepší komunikace v rámci IT oddělení pomáhá v zavádění DevOps

AI a strojové učení se prosazují v řešeních IT bezpečnosti

Outsourcing nahrazuje nedostatek specialistů na kybernetickou bezpečnost

Emaily zůstávají jedním z nejvíce používaných nástrojů hackerů

FBI usvědčila ve spolupráci s Trend Micro hlavní aktéry případu Scan4You

Povědomí firem o GDPR není dostatečně

Nařízení GDPR se blíží - je čas jednat

Pozor na nebezpečný malware EternalRocks

Ransomware TorrentLocker nově útočí přes Dropbox

Deep Security 10 - platforma ochrany serverů v prostředí hybridních cloudů

Rok 2016 byl rokem online vydírání

TippingPoint 7600NX - IPS nové generace s vysokým analytickým výkonem

Trend Micro se zapojuje do projektu No More Ransom

Bezpečnostní předpověď pro rok 2017

Centrum pro kybernetickou bezpečnost DVLabs v Praze

Hrozba ransomwaru je stále mimořádně aktuální

Nástroje pro obnovu zašifrovaných dat pomocí ransomware