logo U:fon

Air Telecom členem Asociace provozovatelů mobilních sítí

Air Telecom se nově stal přidruženým členem Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS). Připojil se tak k dalším třem operátorům Telefónica, T-Mobile a Vodafone. Cílem je aktivně se podílet na rozvoji mobilního trhu z pozice čtvrtého mobilního operátora na českém trhu.

"Stát se členem této asociace je pro nás logickou povinností jakožto vlastníka čtvrté mobilní sítě v České republice," uvedl předseda představenstva společnosti Air Telecom Martin Hes.

Air Telecom a.s. se na rozvoji českého mobilního trhu podílí aktivně již delší dobu. Od podzimu roku 2012 jako člen pracovní skupiny MNP (mobilní portability) připravoval spolu s trojicí operátorů realizaci nového procesu přenesení mobilního čísla a spuštění a provozu Referenční databáze přenesených mobilních čísel. V rámci této pracovní skupiny byl vytvořen i Kodex, který definuje standard služby přenesení mobilního telefonního čísla.

Ze členství vyplývají i další povinnosti, týkající se rozvoje a provozování veřejných mobilních telekomunikačních služeb, zejména aktivní účast při jednání pracovních skupin v otázkách bezpečnosti používání mobilních telefonů dětmi, bezpečnosti plateb přes mobil, propojení sítí, portability čísel či v otázkách regulace a legislativy.

Další články k tématům - legislativa - operátor - Martin Hes

Článek U:fon ze dne 30. září 2013 - pondělí

Další články od U:fon