logo U:fon

Mobilní internet do auta

Air Telecom ve své CDMA síti U:fon nabízí autodopravcům a provozovatelům taxislužeb účinný nástroj k zajištění spolehlivého internetového připojení v automobilech - WiFi router NP-10 s vlastní 3G konektivitou a možností ovládání přes SMS.

Díky novince je možné jednoduše zákazníkům umožnit za jízdy připojení k internetu přes WiFi. Router nabízí řadu zajímavých funkcí včetně možnosti ovládání přes SMS.

Cenově dostupný 3G internet (bez dotace NP-10 stojí 2990 Kč, se závazkem je možné jej získat za 1690 Kč) pro firmy se opírá především o unikání WiFi router NP-10 s vlastní konektivitou od korejského výrobce Nexpring.

Terminál umožňuje například vzdálenou správu včetně možnosti ovládání přes SMS, auto-diagnostiku, automatickou zálohu WAN konektivity přes síť 3G, ukládání monitorovaných dat na SD kartu nebo připojení GPS modulu.

Konektivita vhodná pro kamery i telemetrii

Kromě dopravy je tento router vhodný k využití například v oblasti bezpečnosti, pro připojení bezpečnostních kamer. A to i na místech, kde není k dispozici pevná konektivita. Široká škála rozhraní routeru a možnost posílat i ukládat monitorovaná data umožňují další využití NP-10 také v oblasti M2M (Machine-to-machine) a v telemetrických aplikacích.

Další články k tématům - 3G - auto - CDMA - GPS - internet - konektivita - M2M - router - SMS - taxi - WAN - WiFi

Článek U:fon ze dne 31. října 2013 - čtvrtek

Další články od U:fon