logo U:fon

Nejlevnější volání z Chorvatska s Air Telecom

Air Telecom snížil sazbu za roaming z Chorvatska a dalších členských zemí EU na pouhých 6,90 Kč s DPH. Není proto nutné dokupovat pro výhodné ceny volání ze zahraničí drahé balíčky jako u ostatních operátorů.

Ceny za hovory z Chorvatska se snížily plošně už minulý týden po vstupu země do EU. V rámci regulovaného limitu pro volání v členských státech EU tak ceny spadly na 7,47 Kč za minutu hovoru.

Různý přístup ovšem zvolili při stanovení ceny čeští mobilní operátoři. Regulovaná cena 7,47 Kč je maximální, je tedy možné být levnější. Air Telecom tak jako jediný u základních tarifů ještě více snížil cenu volání z Chorvatska a dalších států Evropské unie na 6,90 Kč vč. DPH a mezi základními tarify čtyř mobilních operátorů tak aktuálně nabízí vůbec nejlevnější volání z nejoblíbenější zahraniční turistické destinace.

Naopak zbylí čeští mobilní operátoři upravili stanovenou cenu u základních tarifů pouze kosmeticky o několik haléřů nebo ponechali maximální regulované ceny. Pro výhodnější volání nabízejí pouze nutnost dokoupení balíčků či aktivaci speciálních tarifů.

Čtvrtý mobilní operátor Air Telecom v současnosti nabízí několik GSM tarifů v síti AIR-CZ.

Další články k tématům - GSM - operátor - tarif

Článek U:fon ze dne 25. července 2013 - čtvrtek

Další články od U:fon