logo Universal Robots A/S

Roboti stále více pomáhají s řešením požadavků na automatizaci

Trh s kolaborativní robotikou ve střední a východní Evropě raketově roste - společnost AMTECH v roce 2018 zaznamenala 170% nárůst dodávek kolaborativních robotů a získala tak od Universal Robots ocenění Distributor roku 2018 v regionu CEE.

"Přestože je AMTECH naším partnerem teprve od roku 2016, již v roce 2017 se stal skokanem roku a vloni nejlepším distributorem roku v regionu CEE. Díky jeho dlouholeté přítomnosti v odvětví průmyslové výroby a zkušenostem z automatizace výrobních provozů máme jistotu, že naši zákazníci využijí maximum z výhod našich robotů," říká Pavel Bezucký, obchodní ředitel Universal Robots v České republice a na Slovensku.

Mezi zákazníky AMTECH v oblasti robotů UR se v roce 2018 zařadila například společnost STAMIT, která dokázala díky zavedení kolaborativního robota UR10 zvýšit produkci o 20% bez nutnosti přijmout nové pracovníky.

Další zákazník AMTECH - společnost Robe lighting, se zase stala vítězem Zlatého cobota (Golden Edition) v regionu CEE v rámci oslav milníku 25000 prodaných kolaborativních robotů Universal Robots.

Vloni rovněž AMTECH založil Personal Agency 4 Robots (P.A.R), agenturu umožňující pronájem mj. robotů UR s cílem pomoci podnikům vyřešit akutní nedostatek pracovní síly na trhu. Důležitou událostí bylo také otevření nového democentra v září 2018 a příprava k otevření školicího centra.

"Trh s kolaborativní robotikou ve střední a východní Evropě raketově roste a my jsme rádi, že můžeme zákazníkům pomoci s řešením jejich automatizačních požadavků. Ocenění od Universal Robots si nesmírně vážíme, protože potvrzuje správnost našeho rozhodnutí vstoupit na trh cobotů po boku nejinovativnějšího dodavatele kolaborativních technologií. Snažíme se neusnout na vavřínech a zlepšovat naše služby prostřednictvím našeho osmičleného týmu, který neustále pracuje na prezentaci a edukaci robotických technologií ve výrobní praxi," doplňuje Radek Nekarda, jednatel společnosti AMTECH.

Ocenění - v originále "The Best Performing Distributor 2018, CEE region", společnost AMTECH obdržela za nejvíce dodaných cobotů UR na trhu střední a východní Evropy, když nárůst prodeje činil 170% oproti roku 2017.

Článek Universal Robots A/S ze dne 6. března 2019 - středa

Další články od Universal Robots A/S