logo Universal Robots A/S

Kolaborativní roboti pro rutinní a nejméně atraktivní práci

Už i personalisté se dnes stále více zajímají o možnosti, jak na rutinní a nejméně atraktivní činnosti využít kolaborativní roboty a zaměstnancům přenechat zajímavější úkoly. Tím mohou vyřešit problémy s nedostatkem personálu a zároveň zvýšit celkovou produktivitu podniku.

Česká republika je v současné době trhem s nejnižší nezaměstnaností a s nejvíce neobsazenými pracovními pozicemi v Evropě a personální pracovníci i agentury zejména z průmyslových segmentů stále více řeší řadu problémů v rámci náboru zaměstnanců a agenturních pracovníků.

Nejčastěji se řeší:

"Za situace rychle rostoucích mezd a při započtení dalších nákladů spojených s náročným náborem a zaškolováním nových lidí začínají být celkové náklady na práci pro mnoho podniků neúnosné. Reálnou možností je dnes pronájem kolaborativních robotů s nulovými počátečními náklady, který řeší případnou nedostupnost investičních nákladů na automatizaci či jejich obtížné schvalování v nadnárodních korporacích," říká Pavel Bezucký, obchodní ředitel Universal Robots v České republice a na Slovensku.

Jednou z alternativ je Personal Agency 4 Robots (P.A.R.), která nabízí pronájem v rámci aktivit společnosti AMTECH, distributora cobotů Universal Robots v ČR a na Slovensku.

Podmínky pronájmu kolaborativních robotů:

Článek Universal Robots A/S ze dne 16. listopadu 2018 - pátek

Další články od Universal Robots A/S