logo Veracomp s.r.o.

Síťové prvky Alcatel-Lucent v distribuci Veracompu

Veracomp podepsal smlouvu o přímém partnerství v oblasti distribuce síťových prvků na českém a slovenském trhu se společností Alcatel-Lucent (divize Enterprise). Kontrakt se týká podnikových bezdrátových řešení, síťových přepínačů a routerů pro střední až velké podniky a pokrývá i profesionální videokonferenční řešení.

Společnost Alcatel-Lucent je odborné veřejnosti známa spíše jako tradiční dodavatel pobočkových ústředen a technologií pro přenos a zpracování hlasu. Dlouhodobě se ovšem věnuje i vývoji a produkci síťových prvků, jejichž byznys nyní významně podporuje. Svědčí o tom i nedávno uzavřená partnerská smlouva se společností Veracomp, která na českém a slovenském trhu působí jako Value Added distributor IT produktů.

Portfolio produktů Alcatel-Lucent ve společnosti Veracomp obchodně zaštiťuje Petr Oubrecht, Business Development Manager. Na marketingových aktivitách se podílí rovněž Lucie Stránská, marketingová manažerka firmy Veracomp. Technické otázky, včetně předprodejní a poprodejní podpory, má na starosti Jaroslav Jurásek, Senior Engineer.oduktů. Spolupráce obou firem probíhá již od roku 2013 a nyní byla stvrzena formální dohodou.

Tržní segment síťových infrastrukturních prvků patří k vysoce konkurenčním prostředím. "Alcatel-Lucent má rozhodně co nabídnout, ale historicky si jej zákazníci spojují spíše s hlasovými řešeními. Čeká nás velká osvětová práce. Konkurenční výhody síťových řešení Alcatel-Lucent spočívají v komplexní nabídce produktů a ve využití otevřené platformy. Zákazníci mohou očekávat cenově atraktivní nabídky, vyspělé technologie a současně jim nikdo nebude svazovat ruce v dalším vývoji jejich síťové infrastruktury,“ říká Petr Oubrecht.

Aktuálně společnost Veracomp komunikuje s certifikovanými partnery, s nimiž řeší konkrétní obchodní případy. Zajišťuje rovněž konzultační podporu a jedná s dalšími podniky v České republice a na Slovensku o možné spolupráci. Technická školení specialistů zajišťuje sama společnost Alcatel-Lucent.

"Chceme s naším novým portfoliem oslovit zákazníky, kterým stárne síťová infrastruktura a chtějí ji obnovit ve stejné nebo vyšší kvalitě, ale rozhodně za méně peněz. Dobrou volbu mohou produkty Alcatel-Lucent představovat pro podniky, v nichž fungují hlasové technologie této značky," dodává Petr Oubrecht.

Síťové prvky společnosti Alcatel-Lucent pozitivně hodnotí i analytici společnosti Gartner, kteří je ve svém magickém kvadrantu zahrnuli mezi vizionáře. „Technologicky patříme mezi současnou špičku, obchodní podporu nyní intenzivně rozvíjíme.

Úspěch nám přinese spolupráce s kvalitními partnery, k nimž v České republice a na Slovensku patří i společnost Veracomp,“ komentuje spolupráci Miloslav Kapeš, manažer prodejních kanálů společnosti Alcatel-Lucent.

Článek Veracomp s.r.o. ze dne 6. října 2014 - pondělí

Další články od Veracomp s.r.o.

Nabídka zaměstnání Veracomp s.r.o.
Acronis Backup 12.5