logo Veracomp s.r.o.

Kam roste Blue Coat Systems?

Blue Coat nabízí prvotřídní zabezpečení potřebná k optimalizaci a zabezpečení toku informací k jakémukoliv uživateli pro celou paletu zákazníků - od malých společností až po velké korporace a operátory v oblasti webové bezpečností a WAN optimalizace.

Díky velkým úspěchům si mohla společnost Blue Coat Systems dovolit za poslední rok provést tři významné akvizice a uvedení nových produktů. Mezi nakoupené společnosti patří lídr na poli vývoje hardware - Crossbeam Systems. Tím se rozrostlo portfolio nabízených produktů o vysoce sofistikovaný hardware pro bezpečnostní produkty třetích stran. A nejedná se o nějaké nevýznamné hráče, ale o společnosti jako je McAfee, Check Point, Sourcefire, Imperva a další. Ti si produkty X-Series vybrali jako enterprise hardware platformu pro své řešení, která jim nabízí vysokou škálovatelnost, výkon a spolehlivý chod.

Další produktová řada, která přibyla do nabídky Blue Coat, se jmenuje SSL Visibility. Původně se jednalo o produkty společnosti Netronome. V dnešní době, kdy je podstatná část komunikace šifrovaná, je důležité umět kontrolovat i tento komunikační kanál. Sebelepší IDS/IPS, antimalware nebo nástroje na soudní analýzu dat jsou k ničemu, pokud nejsou schopny pokrýt veškerý datový provoz.

Některé z těchto zařízení mají v sobě podporu kontroly SSL, ale většinou tato řešení neoplývají velkým výkonem na dešifrovaní obsahu. Hlavním cílem řady SSL Visibility je umožnit zákazníkům transparentně kontrolovat veškerý přenášený obsah zařízeními třetích stran a to při vysokých rychlostech.

Zatím poslední koupenou společností byla Solera Networks. Ta se zaměřovala na vysoké zabezpečení dat a jejich speciální analytickou ochranu. Její produkt DeepSee patří mezi přední bezpečnostní produkty na trhu. Zaměřuje se na analýzu chování v síťové komunikaci, určení přenášených protokolů a používaných aplikací, detekci zařízení a prohlížeče klientů a na základě toho identifikování možných bezpečnostních hrozeb. Pro správu a eliminaci hrozeb má uživatel silný nástroj, který mu poskytuje kompletní kontext bezpečnostních událostí a poplachů.

Vedle těchto nových technologií se nabídka produktů společnosti Blue Coat Systems rozšiřuje i pomocí vlastního vývoje. Každý si dnes uvědomuje nutnost řešit bezpečnost mobilních zařízení. Tato se stále více používají i ke zpracovávání firemních dat. Blue Coat Mobile Device Security nabízí stejnou míru ochrany a komfortu pro mobilní zařízení, jako jsou uživatelé zvyklí při použití svého stolního počítače a Blue Coat appliance.

Jak je vidět, tak je na tuto společnost potřeba změnit pohled. Už to není firma, která dodává pouze webové proxy servery s rozšířením o antivirus, DLP řešení, WAN optimalizaci nebo řešení pro řízení datových toků. Nově se jedná o portfolio, které ještě více klade důraz na vysoký výkon, stabilitu a má silné bezpečnostní zaměření.

Odpověď na úvodní otázku je jednoznačná - společnost Blue Coat Systems roste do krásy a nabízí všem partnerům technologii nejenom pro běžný růst prodejů, ale i pro vstup na nové trhy. A vždy se jedná o špičku ve svém segmentu.

Na území CEE regionu spolupracuje Blue Coat Systems se skupinou Veracomp, jakožto významným IT distributorem s přidanou hodnotou.

Další články k tématům - akvizice - analýza - antivir - McAfee - operátor - optimalizace - SSL - šifrování - WAN

Článek Veracomp s.r.o. ze dne 2. října 2013 - středa

Další články od Veracomp s.r.o.