logo Veracomp s.r.o.

Lufthansa nabídne v letadlech rychlou WiFi

Lufthansa do svých strojů zavádí WiFi technologie 802.11ac od společnosti Aruba Networks, které nabízejí gigabitové přístupové rychlosti. Síť bude k dispozici zdarma všem cestujícím.

Bezdrátové sítě v posledních letech učinily obrovský pokrok, používání sítí WiFi za letu bohužel bránily relativně nízké přenosové rychlosti a vysoká cena. Výrobce bezdrátových technologií Aruba Networks proto společně s leteckým specialistou Lufthansa Technik začali pracovat na tom, aby se tato skutečnost co nejdříve změnila.

Díky použití nové gigabitové technologie WiFi 802.11ac od Aruby budou moci cestující v letadlech využít bezplatnou síť WiFi v plném rozsahu. Mohou se těšit na používání běžných aplikací, streamování videa a zvuku, on-line nákup bezcelního zboží s výběrem možnosti místa dodání, on-line denní tisk, on-line nákupy na palubě, pohyblivé mapy a další.

Výsledkem bude nejen zvýšení komfortu pro cestující, ale i úspora nákladů za tisk a distribuci publikací poskytovaných cestujícím. Nespornou výhodou určitě bude také úspora nákladů za palivo, ke kterému přispěje snížení hmotnosti letadla. Protože cestující budou moci používat vlastní notebooky, tablety a smartphony, nebudou již muset být letadla vybavena vestavěnými obrazovkami a dalšími informačními prvky.

Důvody zavedení WiFi ve spolupráci s Aruba Networks:

Cestující, jejichž zařízení podporují standard 802.11ac, se mohou těšit na přenosovou rychlost 1,3 Gb/s, uživatelé starších přístrojů podporujících standard 802.11n se musí spokojit „pouze“ se 450 Mb/s. Zařízení bude osazováno do letounů postupně, jeho integrace si ovšem nevyžádá velký zásah do stroje.

Distributorem produktů Aruba Networks pro Českou a Slovenskou republiku je společnost Veracomp.

O společnosti Aruba Networks

U zrodu společnosti Aruba Networks stála myšlenka tzv. "mobile edge", tedy koncepce mobilního bezdrátového rozhraní, které se bude pohybovat spolu s uživatelem. Byla to myšlenka naprosto odlišná od tehdejší situace v oblasti síťových technologií, kdy bezdrátová síť byla pevně svázána s podnikem a představovala pouze lokální rozšíření podnikové sítě.

Hlavním cílem tedy bylo vytvořit bezpečný, praktický a ekonomicky výhodný způsob připojení mobilních uživatelů k síťovým prostředkům. Tuto myšlenku shledali v roce 2002 jako velmi zajímavou společnosti Matrix Partners a Sequoia Capital a společně založili společnost Aruba Networks.

Další články k tématům - letadlo - notebook - WiFi

Článek Veracomp s.r.o. ze dne 23. září 2013 - pondělí

Další články od Veracomp s.r.o.