logo Veracomp s.r.o.

Rozhovor s Extreme Networks: Neřešíme co se děje okolo a jdeme za svým cílem

Partneři společnosti Veracomp, Boris Germashev a Robert Lachowiecki jsou oblastní a obchodní ředitelé pro střední a východní Evropu společnosti Extreme Networks, která ve svém sloganu hlásá, že dodává nejlepší ethernetové switche na světě. Má proč?

Extreme Networks je jednou ze značek v portfoliu společnosti Veracomp, která patří mezi největší distributory specializující se na IT bezpečnost a telekomunikační řešení jak v České republice, tak na Slovensku.

Už jen samotný název "Extrémní sítě" vzbuzuje zvědavost. Co má konkrétně znamenat?

Robert Lachowiecki: Extreme nabízí velkou flexibilitu v tom, co všechno můžete do sítě připojovat, jak to můžete udělat a také ve způsobech ochrany konečné sítě před všemožnými hrozbami zvenčí. Nabízíme opravdu inteligentní řešení. Do "Extreme sítě" můžete připojit téměř cokoliv. Naše řešení navíc obsahují automatickou ochranu.

Základem tedy je, že nemusíte používat různé infrastruktury. To je něco, co našich klientům dává velkou flexibilitu. Abych byl trošku drzý, musím přiznat, že moc neřešíme, co se děje okolo. Nechceme naše zákazníky limitovat ve volbě toho, co chtějí do sítě připojit. Extreme znamená neomezená řešení.

Co děláte proto, aby se zvyšovalo povědomí o vaší značce mezi partnery a zákazníky v ČR a SR?

Boris Germashev: Protože si myslím, že veřejnost obecně naši společnost moc nezná, musí být naší snahou a hlavním cílem zvyšovat povědomí o firmě. Stále rozšiřujeme spektrum nabízených řešení. A právě ta jsou někdy hodně extrémní, mimo dosavadní hranice.

Naši misi šíříme třeba na odborných konferencích, kde se vždy sejde, můžu říct, opravdu dobrý mix partnerů, distributorů i koncových uživatelů. Poslední takovou akcí byla například březnová odborná konference SkyVera Day, kterou shodou okolností organizoval náš český partner.

Společnost SkyVera se nedávno změnila na Veracomp. Začlenila se tak do významné skupiny své mateřské společnosti - nějvětšího distributora s přidanou hodnotou na polském trhu. Co ale Veracomp váže k vám, k Extreme Networks?

Robert Lachowiecki: Musím říct, že spolupráce s kolegy z Veracomp je pro nás vlastně přirozená, protože je tato společnost, jak jste už zmínila, vlastněná naším polským distributorem. Takže rozšíření spolupráce směrem do České republiky se dalo očekávat.

Další věcí je, že vždycky od partnera požadujeme nějakou přidanou hodnotu. Máme ji u každého z distributorů, takže to samé platí i pro naše partnery. Zaměstnanci v našich lokálních pobočkách mají velké kompetence, protože věříme, že jen tak můžeme nabízet služby vysoké kvality v dané zemi. A to je to, co děláme ve spolupráci se společností Veracomp.

Jakou konkrétní podporu Veracomp konkrétně poskytuje?

Robert Lachowiecki: Mají techniky, kteří jsou proškolováni přímo v Čechách, mají vybavení, poskytují velké množství služeb. Musíme si být jistí, že jsou naši zákazníci spokojení a cítí se komfortně. A v případě společnosti Veracomp tu jistotu jednoznačně máme.

Existuje ve vašem oboru síťových řešení něco, co je pro Čechy specifické? Něco, čím se lišíme od jiných zemí a čím jsme třeba i my extrémní?

Robert Lachowiecki: Ano, společnost Veracomp (smích). Ne, teď vážně. Vlastně bych to převedl na úplný opak - to, čeho se držíme, jsou investice do místních kompetencí, abychom dosáhli přidané hodnoty. V každé zemi se tak snažíme vytvořit patřičnou podporu. Úplně stejně jsme to udělali tady v Čechách se společností Veracomp.

Na otázku bych tedy odpověděl ne, nespatřuji tady nic výjimečného, čím byste se lišili, považuji za dobré, že sem jako společnost Extreme přinášíme standardy vysoké kvality. Se všemi partnery zacházíme naprosto rovnocenně, neřekl bych proto, že jste něčím výjimeční.

A když se na to podíváme z druhé strany - existuje podle vás nějaká oblast, v níž jsme, myslím Čechy, v oblasti síťových řešení "pozadu"?

Robert Lachowiecki: Možná jste trochu pozadu co se týče naplňování našich očekávání. Dobré rozhodně je, že jsme tu začali podnikat, získali jsme nové zákazníky. Zdá se mi, že ekonomická situace se tu pomalu začíná zlepšovat, po nějakých problémech, které tu očividně v minulém roce byly. Znovu se nám tu začíná dařit, a to je dobrý signál. Doufám, že to takhle bude v celé Evropě.

O společnosti Extreme Networks

Společnost Extreme Networks se sídlem v Santa Clara v Kalifornii je předním výrobcem síťových IP switchů určených pro větší podnikové sítě, metropolitní sítě a internetová datová centra. Aktuálně působí již ve více než 50 zemích a svým zákazníkům dodala více než 15 milionů ethernetových portů. Hlavní nabídku Extreme Networks tvoří dvě řady výkonných modulárních switchů Summit a Black Diamond. Tyto produkty jsou charakteristické svou vysokou výkonností, jednoduchou instalací i obsluhou a zároveň nízkými náklady na vlastnictví.

Extreme Networks je společností založenou na inovacích. Zároveň je součástí Green Environmental Compliance Programu. Jedná se o program vývoje takových produktů, jejichž výroba a především používání minimalizuje nepříznivé dopady na životní prostředí (např. šetří el. energii tím, že switche vypínají napájená zařízení, pokud nejsou používána).

Další články k tématům - ethernet - infrastruktura - konference - rozhovor - switch - zaměstnanci

Článek Veracomp s.r.o. ze dne 18. září 2013 - středa

Další články od Veracomp s.r.o.