share itpoint.cz

VMware rozšiřuje divizi výpočetních řešení akvizicí AirWatch

Společnosti VMware, Inc. a AirWatch oznámily podpis dohody, podle které VMware převezme firmu AirWatch - předního poskytovatele řešení pro bezpečnost a správu mobilních zařízení v rámci velkých firem.

VMware koupí AirWatch za přibližně 1,175 miliardy dolarů v hotovosti a 365 milionů dolarů ve splátkách a předpokládaném investovaném kapitálu. Tým AirWatch zůstane pod vedením zakladatele a CEO firmy Johna Marshalla a stane se součástí divize výpočetních řešení pro koncové uživatele ve VMware v čele se Sanjanem Poonenem, výkonným viceprezidentem a generálním manažerem VMware. Alan Dabbiere, spoluzakladatel a předseda představenstva AirWatch, se stane předsedou nové řídící rady spadající pod Pata Gelsingera, CEO společnosti VMware.

"AirWatch poskytuje nejlepší zabezpečenou mobilní správu ve své třídě tisícům velkých firem po celém světě," řekl Pat Gelsinger, CEO společnosti VMware. "Dík této akvizici získá VMware základní prvek pro své portfolio výpočetních řešení pro koncové uživatele, který umožní našim zákazníkům rychlé zavedení mobilních řešení bez nutnosti obětovat bezpečnost.!

"Když jsme zakládali AirWatch, naším cílem bylo pomoci firmám uspět v nadcházející mobilní revoluci. Nyní jsou na světě více než dvě miliardy chytrých telefonů a tabletů a více než polovina těchto zařízení je využívána v rámci velkých společností," řekl Alan Dabbiere, spoluzakladatel a předseda představenstva AirWatch. "Díky spojení s osvědčeným inovátorem jako je VMware máme příležitost nabídnout naše špičková řešení širší skupině zákazníků a partnerů a pomoci jim přizpůsobit se světu mobilních cloudů."

Soukromá společnost AirWatch se sídlem v Atlantě v americkém státě Georgia je předním poskytovatelem řešení pro správu mobilních zařízení, aplikací a obsahu pro velké firmy. AirWatch má celosvětově více než 10000 zákazníků a 1600 zaměstnanců v devíti pobočkách. Jeho řešení poskytují firmám strategickou 
platformu pro bezpečnou správu rychle rostoucí skupiny mobilních zařízení a zvětšujícího se počtu mobilních pracovníků. Pobočka v Atlantě se pravděpodobně rozroste a stane se centrem mobilních řešení VMware.

"Naším cílem je nabídnout bezpečný virtuální pracovní prostor, ve kterém mohou koncoví uživatelé pracovat v reálném čase," řekl Sanjan Poonen, výkonný viceprezident a generální manažer divize výpočetních řešení pro koncové uživatele ve VMware. "Díky propojení VMware a AirWatch můžeme našim zákazníkům i partnerům nabídnout nebývalé výhody pro jejich desktopová a mobilní prostředí."

Akvizice rozšíří divizi výpočetních řešení pro koncové uživatele ve VMware, z nabídky AirWatch vznikne rozšířené portfolio mobilních řešení komplementárních s produkty VMware. Akvizici schválila správní rada VMware i AirWatch a dokončení celého procesu je v souladu se standardními postupy plánováno na konci prvního čtvrtletí roku 2014.

Akvizice bude financována kombinací hotovosti a výnosů z dodatečného dluhu ve výši přibližně miliardy dolarů poskytnutého společností EMC. VMware bude rovněž pokračovat v programu zpětného odkupu akcií.

O AirWatch

Společnost AirWatch je předním poskytovatelem řešení pro bezpečnost a správu mobilních zařízení v rámci velkých firem. Zaměstnává více než 1600 lidí v devíti mezinárodních pobočkách. Přes 10000 firem ze 150 zemí využívá platformu AirWatch pro správu mobility ve velkých firmách, která nabízí špičková řešení pro správu mobilních zařízení, e-mailu, aplikací, obsahu, notebooků a prohlížečů.

Firmy mohou tato řešení implementovat samostatně podle speciálních firemních požadavků, v rámci kontejnerového řešení AirWatch Workspace nebo jako obsáhlou, vysoce škálovatelnou mobilní platformu pro velká prostředí. AirWatch má největší tým pro výzkum a vývoj v oboru, proto nabízí nejširší podporu pro mobilní platformy, vyvíjí inovativní řešení jako je AirWatch Secure Content Locker a integruje svá řešení s předními výrobci a poskytovateli technologií v oblasti mobility.

Článek VMware INC ze dne 24. ledna 2014 - pátek, čteno 3021x

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou
Další články VMware INC

vCloud NFV 2.0 zjednodušuje implementaci...

vCloud NFV jako základ pro transformaci ...

Digitální transformace s podporou VMware...

Partnerství VMware s Adaptiva pomáhá s p...

VMware představuje inovace Workspace ONE...

Rychlá a jednoduchá správa mobilních zař...

Vlastní zaměstnanci představují největší...

Rozpory v názorech manažerů firem na kyb...

vRealize Suite 7 pro správu hybridního c...

Workspace ONE - platforma pro digitální ...

Integrace mobilní bezpečnosti ve firmách...

Nová řešení VMware pro správu cloudu

Digitální technologie podporují zaměstna...

VMware a EMC společně do cloudu

Přechod na Windows 10 s podporou nástroj...

Firemní mobilita přináší víc než jen pos...

Nové datové centrum pro vCloud Air VMwar...

vCloud for NFV - unifikovaná cloudová pl...

Bask Iyer je novým IT ředitelem VMware

vCloud Air s integrací Google Cloud Plat...

Inovace VMware vCloud Air reagují na pož...

Další datové centrum pro VMware vCloud H...

Nesoulad mezi IT oddělením a zbytkem fir...

vCloud Hybrid Service v Evropě

VMware rozšiřuje divizi výpočetních řeše...

Ben Fathi - nový CTO VMware

Specializovaná řešení správy cloudu pomá...