logo Vodafone Czech Republic a.s.

3G Vodafone do dalších měst ČR

Datové služby třetí generace od Vodafonu jsou již na dosah pro více než 7 milionů obyvatel a nejvyšší rychlosti v rámci technologie HSPA+ DC mohou u Vodafonu využívat všichni zákazníci bez ohledu na výši tarifu.

Vodafone v současné době instaluje na vysílače ve 44 městech 3G technologii HSPA+ Dual Carrier 42 Mbps. Zatímco dosavadní technologie umožňuje dosahovat teoretických rychlostí až 21 megabitů za sekundu, nová generace je dvojnásobně rychlejší.

V běžných podmínkách zákazníci budou mít k dispozici rychlosti kolem 30 megabitů za sekundu. Služby datového připojení v této kvalitě mohou využívat od 5.10. 2012 zákazníci Vodafonu například s telefonem iPhone 5 nebo Nokia Lumia 900. Spuštění technologie HSPA+ DC je přípravou na výstavbu sítě LTE.

"Díky instalaci technologie HSPA+ Dual Carrier 42 Mbps se výrazně zvýší kapacita sítě, a proto stoupne reálná rychlost datových přenosů všem zákazníkům v těchto městech. Dostupnost této technologie je vlastně přípravou na síť čtvrté generace LTE - již nyní chceme dát našim zákazníkům na mnoha místech v republice možnost v reálném provozu vyzkoušet vyšší rychlosti než je ve světě 3G běžné", říká Jiří Švarc, ředitel rozvoje sítí ve společnosti Vodafone.

Technologii HSPA+ Dual Carrier 42 Mbps Vodafone spustil v testovacím provozu již v lednu 2012 v Berouně a v červenci 2012 v Karlových Varech. Testování bylo úspěšné, proto se Vodafone rozhodl tuto technologii rozšířit na další místa.

Reálné rychlosti 30 megabitů za sekundu lze dosáhnout také s USB modemem Vodafone K4605, který bude mít Vodafone ve svém portfoliu od 1.11. 2012. Zákazníci jej pořídí za standardní cenu 2177 Kč, při minimálním měsíční útratě 477 Kč pak za USB modem zaplatí jen 977 Kč.

Seznam měst, ve kterých bude od 5.10. 2012 HSPA+ DC k dispozici:

Brno, Česka Lípa, České Budějovice, Děčín, Františkovy Lázně, Hluboká nad Vltavou, Hradec Králové, Cheb, Chodov, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jeseník, Jindřichův Hradec, Kadaň, Karlovy Vary, Klatovy, Kroměříž, Kuřim, Kutná Hora, Liberec, Litoměřice, Litvínov, Louny, Luhačovice, Mariánské Lázně, Mělník, Mladá Boleslav, Most, Neratovice, Olomouc, Ostrava, Otrokovice, Pardubice, Pec pod Sněžkou, Plzeň, Poděbrady, Praha, Přerov, Příbram, Slaný, Špindlerův Mlýn, Teplice, Ústí nad Labem a Zlín

Další články k tématům - 3G - HSPA - iPhone - LTE - telefon - Jiří Švarc

Článek Vodafone Czech Republic a.s. ze dne 27. září 2012 - čtvrtek

Další články od Vodafone Czech Republic a.s.

Fakturace, EET, zakázky, objednávky atd pro spediční firmy, přepravce, prodejce.
Špička v oboru financování. Nákladní vozy, traktor či stavební stroje. Akce.
Užijte si středozemní slunce Malta. Více, než je možné vypovědět.