logo Vodafone Czech Republic a.s.

DH Telecom: další virtuální operátor v síti Vodafonu

Dalším plnohodnotným virtuálním operátorem v síti Vodafonu se stal DH Telecom. Cílovou skupinou budou především podnikatelé a další operátoři, kteří chtějí spustit předplacené nebo tarifní hlasové a datové mobilní služby pro své vlastní klienty.

DH Telecom je připravený poskytnout řešení na míru pro potenciální virtuální operátory nebo prodejce za extrémně krátký čas. Dodávka SIM karet bude moci být uskutečněna již pár týdnů po podpisu smlouvy. Na září 2013 společnost DH Telecom zároveň připravuje spuštění vlastní maloobchodní služby.

Stejně jako u prvního virtuálního operátora - CENTROPOL TELECOM, se kterým Vodafone oznámil spolupráci koncem května, se jedná o model spolupráce založený pouze na pronajímání síťové infrastruktury. Všechny ostatní služby, spojené s poskytováním telekomunikačních služeb, si bude operátor zajišťovat sám.

"Spoluprací se společností DH Telecom pokračujeme v naplňování naší dlouhodobé strategie podpory plnohodnotných virtuálních operátorů na českém trhu. Hlavní přínosy naší spolupráce s DH Telecom vidím v jejich potenciálu oslovit specifické tržní segmenty nabídkou služeb postavených na inovativních řešeních," říká Colin Shea, viceprezident pro strategii, plánování a regulaci Vodafonu.

"Díky svým technologiím a inovativním přístupům vytvoří DH Telecom nový trh pro předplacené velkoobchodní mobilní služby, speciálně zaměřené na menšinové trhy v České republice. Vodafone nám poskytl sít nejnovější generace, flexibilní přístup při jednání a technické implementaci," uvedl Vincent Charollais, CEO společnosti DH Telecom.

O DH Telecomu

DH Telecom je na Slovensku poskytovatelem komplexních hlasových služeb od roku 2006. Sesterská akciová společnost DH Telecom v České republice poskytne na vznikajícím trhu mobilních virtuálních operátorů (MVNO) cenově dostupnou a technicky jednoduchou alternativu pro vstup nových operátorů. Pro ulehčení vstupu na trh probíhají v současnosti intenzivní akviziční jednání o odkoupení zaběhnuté telekomunikační značky.

Další články k tématům - infrastruktura - operátor - SIM - tarif - Colin Shea - Vincent Charollais

Článek Vodafone Czech Republic a.s. ze dne 5. června 2013 - středa

Další články od Vodafone Czech Republic a.s.