logo Vodafone Czech Republic a.s.

LTE Vodafone v Karlových Varech do ostrého provozu

Vodafone spustil dnem 1.7. 2013 v ostrém provozu nejrychlejší dostupnou technologii pro mobilní data LTE. Technologie je nainstalována na 20 základnových stanicích v centru a blízkém okolí a pokrývá zhruba 44 tisíc obyvatel.

Síť LTE umožní kromě přenosu dat i hlasové hovory pomocí nové funkce sítě CS FallBack. Díky tomu síť LTE mohou využívat zákazníci nejen s datovými kartami, ale i s běžnými mobilními telefony s podporou LTE, a to i k hlasovým hovorům. Vodafone je prvním mobilním operátorem, který tuto technologii na českém trhu nabízí.

Pro výstavbu sítě byly v Karlových Varech použity již přidělené frekvence v pásmu 1800 MHz. Teoretická rychlost datových přenosů v této síti je až 100 Mbit/s. Průměrná rychlost LTE sítě Vodafonu se pohybuje okolo 30 Mbit/s. Od začátku června 2013 již fungovala LTE síť v testovacím provozu.

Technici Vodafonu rychlost měřili v Karlových Varech na více než 4 tisících místech.

Výsledky měření rychlosti LTE:

"Již sedmým rokem sponzorujeme Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech a každoročně pokrýváme toto město nejmodernějšími technologiemi. Jsme rádi, že i letos si mohou zákazníci v Karlových Varech jako první vyzkoušet data a hlas na síti LTE," říká Tanja Richter, viceprezidentka pro technologie Vodafonu a dodává: "Kdy budeme schopni nabídnout tuto technologii dalším obyvatelům České republiky, závisí hlavně na výsledku aukce frekvencí, kterou v současné době připravuje Český telekomunikační úřad."

LTE sít je dostupná všem zákazníkům s tarifem Red Premium, nebo datovým tarifem Mobilní připojení 10 GB. Tarif Mobilní připojení lze pořídit k hlasovému tarifu jako datovou SIM kartu s 50% slevou.

SIM kartu pro LTE si mohou zákazníci zdarma vyměnit ve všech prodejnách Vodafonu. Pro využívání LTE v notebooku si budou moci zákazníci již v průběhu tohoto týdne pořídit v prodejnách Vodafonu v Karlových Varech speciální USB modem. Ze současné nabídky Vodafonu podporují LTE tři telefony - HTC One, HTC One SV a Sony Xperia Z.

Dodavatelem radiové části sítě je společnost Huawei. Dále se na výstavbě podílejí společnosti Ericsson a Juniper.

V loňském roce Vodafone také pokryl 44 měst 3G technologií HSPA+ Dual Carrier 42 Mbps.

Další články k tématům - 3G - aukce - HSPA - internet - LTE - notebook - operátor - SIM - tarif - telefon - zdarma - Tanja Richter

Článek Vodafone Czech Republic a.s. ze dne 2. července 2013 - úterý

Další články od Vodafone Czech Republic a.s.