logo Vodafone Czech Republic a.s.

LTE v Karlových Varech

Vodafone spouští testovací provoz LTE v Karlových Varech. Technologie je nainstalována na dvaceti základnových stanicích v centru města a blízkém okolí lázeňského města, takže pokrývá zhruba 44 tisíc obyvatel.

Síť LTE umožní kromě přenosu dat i hlasové hovory pomocí služby CS FallBack. Ta funguje tak, že na telefonu připojeném k síti LTE převede hlasový hovor do 3G, případně 2G sítě. Výhodou je, že síť LTE tak mohou využívat nejen datové karty, ale i běžné mobilní telefony s podporou LTE.

"Pro výstavbu sítě jsme použili již přidělené frekvence v pásmu 1800 MHz,“" říká Tanja Richter, viceprezidentka pro technologie Vodafonu a dodává: "Konkrétně v pásmu 2x10MHz a 2x15MHz. V této síti nabídneme teoretickou rychlost datových přenosů až 100 Mbit/s.“"

Společnost Vodafone již sedmým rokem sponzoruje Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který je cílem mnoha místních i zahraničních návštěvníků. Proto Vodafone každoročně pokrývá toto město nejmodernějšími přenosovými technologiemi. Loni to byla nejrychlejší dostupná 3G technologie HSPA+ DC, letos je to LTE.

Dodavatelem radiové části sítě je společnost Huawei. Dále se na výstavbě podílejí společnosti Ericsson a Juniper.

Nyní je provoz pouze testovací, do komerčního provozu plánuje Vodafone LTE uvést v průběhu léta 2013.

Další články k tématům - 2G - 3G - HSPA - Huawei - LTE - telefon - Tanja Richter

Článek Vodafone Czech Republic a.s. ze dne 5. června 2013 - středa

Další články od Vodafone Czech Republic a.s.