logo Vodafone Czech Republic a.s.

M-peněženka pro nákup aplikací z Windows Phone Store

Vodafone ve spolupráci s Microsoftem zavádí možnost platby aplikací z Windows Phone Store prostřednictvím M-peněženky. Služba je dostupná pro zákazníky se všemi verzemi operačního systému Windows Phone.

Zákazníci s operačním systémem Windows Phone nyní mohou nakoupit aplikace a nemusí používat údaje ze své platební karty, jak tomu bylo doposud. Tarifním zákazníkům se platba objeví přímo ve vyúčtování služeb v sekci plateb třetím stranám, uživatelé předplacených karet pak hradí částku přímo ze svého kreditu.

"Chceme tímto partnerstvím mimo jiné zareagovat na zvyšující se oblibu mobilních plateb, a zjednodušit tak pro zákazníky i nákup aplikací z Windows Phone Store. Rádi bychom v blízké době přinesli tuto možnost i uživatelům ostatních mobilních operačních systémů," říká Bronislav Blecha, specialista postpaid produktů z Vodafonu, a René Keyzlar, vedoucí operátorského prodeje z Microsoftu dodává: "Ovládání Windows Phone je od počátku zaměřeno na jednoduchost, a s tím je úzce spojena i tato forma úhrady za placené aplikace, která běžnému uživateli neklade žádné překážky při jejich nákupu. Jsme rádi, že Vodafone sdílí tento přístup s námi a nabízí tuto službu uživatelům Windows Phone, kterých v České republice stále přibývá."

Zákazník si vybere aplikaci, o kterou má zájem, a přímo ve Windows Phone Store provede nákup požadované aplikace. Po úspěšném ověření, že zákazník má na předplacené kartě dostatek kreditu nebo nemá blokovanou službu u tarifu, se následně provede platba. Zakoupená aplikace je okamžitě nainstalována do telefonu.

Možnost této platební metody se ve Windows Phone Store objeví ihned po automatickém stažení a instalaci aktualizace ze strany společnosti Microsoft v několika následujících dnech.

Vodafone M-peněženka má z bezpečnostních důvodů nastavený limit jedné transakce pro platbu na 1500 korun.

Další články k tématům - kredit - tarif

Článek Vodafone Czech Republic a.s. ze dne 4. června 2013 - úterý

Další články od Vodafone Czech Republic a.s.