logo Vodafone Czech Republic a.s.

Aplikace První pomoc pro chytré telefony

Český červený kříž připravil aplikaci První pomoc pro chytré telefony ve spolupráci s Vodafone podle aplikace Universal First Aid App Amerického červeného kříže. Pomůže, když si třeba zvrtnete kotník, nebo kdyby šlo někomu i o život. Obsahuje videa, interaktivní kvízy a návody krok za krokem.

Vodafone ve spolupráci s Českým červeným křížem představuje unikátní aplikaci První pomoc, která slouží jako rychlá a okamžitě dostupná příručka první pomoci s radami ke zvládnutí krizových situací. Uživatelé v ní najdou postup pomoci při srdečním infarktu, zlomenině nebo při drobných úrazech a poraněních.

Ve chvílích, kdy jde o minuty, mohou srozumitelné postupy jak poskytnout odbornou pomoc zachránit zraněnému i život. Aplikace je českou verzí programu Univerzal First Aid App vytvořeného Americkým Červeným křížem a odpovídá Standardům první pomoci vydaným ČČK.

"Aplikace poslouží jako vždy dostupná příručka první pomoci s radami ke zvládnutí situací od zlomeniny až po přisáté klíště", říká Josef Konečný, ředitel Úřadu Českého červeného kříže.

Přemysl Filip, Senior manažer společenské odpovědnosti Vodafonu k tomu dodává: "Každý člověk se může dostat do situace, kdy správné informace hrají zásadní roli. V tomto případě mohou mobilní telefony život lidem nejen ulehčovat, ale i zachránit."

Aplikace je k dispozici pro SmartPhone s OS Android a Apple iOS a je dostupná ke stažení zdarma.

V přehledné grafice má tři základní záložky:

Součástí jsou i krátká videa a tísňovou linku pak může uživatel vytočit přímo z aplikace pomocí jediného tlačítka.

Další články k tématům - Android - Apple - Červený kříž - iOS - pomoc - video - SmartPhone - zdarma - Josef Konečný - Přemysl Filip

Článek Vodafone Czech Republic a.s. ze dne 21. října 2013 - pondělí

Další články od Vodafone Czech Republic a.s.