logo Vodafone Czech Republic a.s.

První virtuální operátor v síti Vodafonu

Virtuální operátor CENTROPOL TELECOM plánuje spustit služby na podzim 2013. Od Vodafonu si pronajme jen síťovou infrastrukturu, všechny ostatní služby si bude zajišťovat sám.

Spolupráce Vodafonu a společnosti CENTROPOL TELECOM se vydává jinou cestou, než tomu dosud bylo u většiny českých virtuálních operátorů. Nejedná se pouze o model přeprodávání služeb operátora pod jinou značkou, ale o plnohodnotné provozování veškerých služeb v pronajaté síti a to zejména služeb tarifních.

Pro zvolený koncept spolupráce je zásadní, že zákazník uzavírá smluvní vztah přímo se společností CENTROPOL TELECOM, která si zajišťuje vlastní produkty, ceny i marketing. Vodafone dodává pouze síťovou infrastrukturu.

Skupina CENTROPOL, která se dosud zaměřovala především na dodávky elektřiny a plynu, bude nabízet hlasové, datové i roamingové služby zatím především pro zákazníky s paušálním tarifem. Operátorům chce konkurovat hlavně nižší cenou.

Distribuce bude z počátku probíhat existujícími prodejními kanály, které jsou zaměřeny na fyzické osoby, případně drobné podnikatele. Novým i stávajícím zákazníkům nabídne skupina CENTROPOL komplexnější balíček služeb, čímž získá nespornou konkurenční výhodu na trhu. 

Další články k tématům - infrastruktura - operátor - roaming - tarif

Článek Vodafone Czech Republic a.s. ze dne 29. května 2013 - středa

Další články od Vodafone Czech Republic a.s.