logo Vodafone Czech Republic a.s.

Voliči by uvítali možnost prezidentské volby přes mobilní telefon

Možnost volit prezidenta přes mobil by uvítalo 67 % voličů - vyplývá to z průzkumu, který pro Vodafone mezi internetovou populací nad osmnáct let realizovala v prosinci 2012 agentura Data Collect a účastnilo se ho 700 respondentů.

Ačkoliv volební účast v České republice v posledních letech spíše klesá, internetová populace deklaruje neobvykle vysokou ochotu jít volit prezidenta. Respondenti by také uvítali možnost volit přes mobilní telefon. Využilo by ji 67 % dotázaných.

Mobil by mohl přesvědčit nerozhodnuté

Možnosti volit prezidenta přes mobil by využilo 67 % dotázaných. 70 % ze všech dotázaných, kteří plánují jít k volbám, by raději volilo přes mobil než osobně. Až 57 % z těch, kteří nevědí, jestli půjdou volit, by mohla možnost volby přes mobil k účasti přesvědčit.

Výsledky voleb se dovídáme především na internetu

O výsledky prezidentských voleb se chystá aktivně zajímat 90 % respondentů. Jako pravděpodobný zdroj výsledků prezidentské volby uvádí 49 % dotazovaných internet přes pevné i mobilní připojení, 47 % dotazovaných televizi, a jen 3 % uvádí jako zdroj této informace rozhlas nebo přátele a rodinu.

Další články k tématům - prezident - průzkum - telefon - televize

Článek Vodafone Czech Republic a.s. ze dne 8. ledna 2013 - úterý

Další články od Vodafone Czech Republic a.s.