logo VOLNÝ a.s.

Čtyřmiliardovou žalobu na operátora Telefónica Czech Republic spojil soud se stejným řízením ÚOHS

Společnost VOLNÝ, a.s. vítá rozhodnutí Městského soudu v Praze spojit její více než čtyřmiliardovou žalobu s obdobným správním řízením, které zahájil ÚOHS. Ten nyní dokončuje ekonometrické analýzy a vyhodnocování důkazů. Závěr ÚOHS tak bude zcela zásadní pro výrok soudu.

"Na konci roku 2003 Volný poskytoval výhodný přístup k internetu vytáčeným připojením téměř jedné třetině českých uživatelů. Telefónica svou nezákonnou cenovou politikou zabránila společnosti Volný a ostatním svým konkurentům v následných letech nabízet zákazníkům cenově zajímavé připojení k internetu prostřednictvím ADSL", říká Martin Dvořák, obchodní a marketingový ředitel společnosti VOLNÝ, a.s.

Tribunál Evropské unie potvrdil pokutu Telefónice 151 milionů EUR

Tribunál Evropské unie potvrdil dne 29.3. 2012 rozhodnutí Evropské komise z roku 2007 o uložení pokuty telekomunikačnímu operátorovi Telefónica, a to ve výši 151 milionů EUR. Šlo o velmi podobný případ jako v ČR, a sice o zásadní zneužití dominantního postavení na španělském trhu širokopásmového připojení v rozporu s antimonopolními pravidly EU.

Zde v letech 2001 a 2006 stanovila společnost Telefónica velkoobchodní ceny pro konkurenty a zároveň maloobchodní ceny pro vlastní zákazníky na takovou úroveň, jež tlačila její konkurenty do ztráty, tedy pokud jejich ceny měly odpovídat nízkým maloobchodním cenám společnosti Telefónica.

"Žaloby o náhradu škody v soutěžních případech podporuje i Evropská komise, která již ze stejných důvodů pokutovala mateřskou společnost Telefónicy ve Španělsku", potvrzuje Tomas Schollaert, partner Pierstone, kterou si společnost VOLNÝ vybrala jako právního zástupce. Pierstone již úspěšně zastupovala v podobných případech jiné společnosti.

Žaloba o náhradu škody podána před rokem

Společnost VOLNÝ, a.s. podala v pondělí 28.3. 2011 žalobu na náhradu škody ve výši přesahující 4 miliardy korun způsobené společností Telefónica Czech Republic formou stlačování marží na trhu ADSL. V této souvislosti společnost Volný tehdy uvítala iniciativu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže zahájit se společností Telefónica Czech Republic správní řízení ve stejné věci.

Článek VOLNÝ a.s. ze dne 20. dubna 2012 - pátek

Další články od VOLNÝ a.s.

Čtyřmiliardovou žalobu na operátora Telefónica Czech Republic spojil soud se stejným řízením ÚOHS

Acronis Backup 12.5