logo XEROX CZECH REPUBLIC  s.r.o.

Automatizace tisku s unikátními metalickými efekty

Xerox Iridesse Production Press je jediným digitálním tiskovým strojem, který umí tisknout metalickou zlatou nebo stříbrnou barvu - v CMYKu a čirým tonerem v rámci jednoho průchodu. Tím dává svým klientům v oblasti tisku okamžitou konkurenční výhodu.

Xerox uvádí na trh nový tiskový stroj Xerox Iridesse Production Press - šestibarevný tiskový stroj, který kombinuje čtyřbarevný tisk s až dvěma speciálními tonery v jednom tiskovém průchodu. Xerox Iridesse Production Press je na trhu dostupný od 9. 5. 2018.

"Nový tiskový stroj Xerox Iridesse boří zažité představy o digitálním tisku. Kombinuje nejvyšší stupeň automatizace tiskového procesu s unikátními metalickými tiskovými efekty. Xerox tak reaguje na trendy moderní polygrafie, kdy je třeba maximálně zjednodušit a zefektivnit tiskovou výrobu a zároveň nabídnout nové typy tiskových produktů," říká Petr Jetel, produktový manažer společnosti XEROX CZECH REPUBLIC.

Xerox Iridesse Production Press odstraňuje nutnost používat několikanásobných tiskových postupů, které jsou běžné pro zdobný tisk. Podle Keypoint Intelligence-InfoTrends může digitální vylepšení tisku následovat velmi rychlá návratnost investic.

Marže pro poskytovatele tiskových služeb se v oblasti zdobného tisku mohou pohybovat v rozpětí 50 až 400%.

Se dvěma speciálními tiskovými jednotkami mohou zákazníci vytvářet zajímavé tisky s metalickými a mixovanými metalickými gradienty a dalšími speciálními vylepšeními. Zlaté či stříbrné tonery mohou být používány samostatně či mohou sloužit jako vrstva pod nebo nad CMYK, čímž vzniknou unikátní iridescentní odstíny. Pro účely vytvoření speciální textury či rozměru se pak může dodat i vrstva průhledného toneru.

Automatizované workflow Xerox FreeFlow Core umožňují poskytovatelům tisku selektivně a automaticky převést texty a grafiku na tisk ve zlaté a stříbrné barvě, aniž by museli editovat zdrojový dokument. Jedná se tedy o vylepšení existujících možností.

Xerox Iridesse Production Press může tisknout rychlostí až 120 stránek za minutu s gramáží papíru mezi 52 a 400 gsm.

Xerox Iridesse Production Press - další vlastnosti tiskového stroje:

Další články k tématům - automatizace - CMYK - efekty - investice - podavač - polygrafie - tisk - toner - workflow - Petr Jetel

Článek XEROX CZECH REPUBLIC s.r.o. ze dne 15. května 2018 - úterý

Další články od XEROX CZECH REPUBLIC s.r.o.