logo XEROX CZECH REPUBLIC  s.r.o.

Fuji Xerox - inovativní lídr v oblasti technologií tisku a chytrých pracovních řešení

Společnosti FUJIFILM Holdings a Xerox Corporation uzavřely definitivní smlouvu o vzájemném spojení Xeroxu a jejich dlouhodobého společného podniku FUJI XEROX s ročními výnosy v hodnotě 18 miliard USD a vedoucím postavením v klíčových geografických regionech.

Navrhované spojení poskytuje akcionářům Xeroxu nejen značnou finanční hotovost, ale i vyšší úroky z fungování významným způsobem rozšířené spojené společnosti. Podle podmínek dohody obdrží akcionáři Xeroxu zvláštní dividendu v celkové výši 2,5 miliardy dolarů, což je přibližně 9,8 dolaru na každou akcii, financované z bilance sdružené společnosti, a budou vlastnit 49,9% nově vzniklé společnosti.

Hotovostní dividenda představují více než 30% nezměněné ceny akcií společnosti Xerox ve výši 30,35 dolaru na základě uzavření cen akcií dne 10. 1. 2018.

FUJIFILM bude vlastnit 50,1% hodnoty nově vzniklé společnosti a bude poskytovat důležitou operační podporu a transformační vedení.

Operace byla jednomyslně schválena představenstvem společnosti FUJIFILM i představenstvem společnosti Xerox. Nově vzniklá společnost ponese název FUJI XEROX na Newyorské burze bude obchodovat pod zkratkou XRX.

FUJI XEROX bude mít dvě hlavní sídla - jedno ve městě Norwalk v Connecticutu v USA a druhé v distriktu Minato v japonském Tokiu a bude působit ve více než 180 zemích světa.

Nová společnost bude v jednotlivých operačních oblastech na trhu působit pod svými ikonickými značkami Xerox a FUJI XEROX, které si tímto ponechá.

Další články k tématům - akcie - Fujifilm - inovace - tisk

Článek XEROX CZECH REPUBLIC s.r.o. ze dne 5. února 2018 - pondělí

Další články od XEROX CZECH REPUBLIC s.r.o.