logo ZTE CZECH, s.r.o.

Chytré telefony ZTE posilují pozice na globálních trzích

Společnost ZTE se v Q2 2012 stala pátým největším výrobcem smartphonů a s 8 miliony prodaných přístrojů dotáhla na Nokii a HTC. Ve druhém kvartále 2012 ZTE získala celosvětově 5,2 % tržního podílu v prodaných chytrých telefonech.

Společnost ZTE poprvé vstoupila mezi pět největších globálních hráčů v segmentu smartphonů. Vyplývá to z nově zveřejněných údajů mezinárodní analytické společnosti International Data Corporation (IDC).

Pátou příčku si čínský výrobce zajistil díky objemu osmi milionů prodaných přístrojů na více než 120 trzích ve světě, na nichž působí. Nadále si dle výsledků agentury Gartner drží 4. místo v celosvětové prodejnosti mobilních telefonů celkově.

ZTE se v Q2 2012 s osmi miliony prodaných přístrojů a tržním podílem 5,2 % v segmentu chytrých telefonů zařadilo těsně za finskou Nokii (6,6 %) a tchajwanského výrobce HTC (5,7 %).

Pětici nejúspěšnějších prodejců smartphonů nadále vedou Samsung s podílem 32,6 % a Apple, který si pro sebe ukrojil 16,9 % trhu. Úspěch a zejména dynamický růst v tomto segmentu potvrdilo ZTE také meziročním nárůstem prodejů o 300 % oproti Q2 loňského roku.

Celosvětově se dle IDC v Q2 2012 prodalo celkem 153,9 milionů chytrých telefonů, což představuje meziroční nárůst o 42,1 %.

K dosaženým výsledkům Adrien L. Fu, Generální ředitel ZTE CZECH, říká: "Segment chytrých mobilních telefonů je pro naši společnost klíčový a zveřejněná čísla jen podtrhují, že jsme v něm udělali další významný krok kupředu. Potěšující je zejména fakt, že se nám podařilo prodat třikrát více přístrojů, než ve stejném období roku minulého."

K situaci na tuzemském trhu Fu dodává: "Na celosvětové úspěchy se nám daří navazovat také v České republice a současné smartphony jako ZTE Blade II, ZTE Racer II nebo ZTE Skate se mezi tuzemskými zákazníky těší velmi vřelému přijetí. Pevně věřím, že nově příchozí modely ZTE Atlas nebo ZTE Grand X významně přispějí k dalšímu zvýšení prodejů našich telefonů."

V České republice zahájila ZTE činnost v roce 2005, a to výstavbou infrastruktury mobilních sítí, jež je jinou divizí ZTE, než vývoj a výroba telefonů. Od roku 2008 dodával internetové USB modemy a telefony, často pod značkou českých mobilních operátorů.

V loňském roce ZTE zahájil prodej na volném trhu skrze distribučního partnera (AGORA DMT a.s.) a rozšířil spolupráci s mobilními operátory, kteří nyní prodávají jeho produkty již pod značkou ZTE.

Další články k tématům - infrastruktura - operátor - SmartPhone - telefon

Článek ZTE CZECH, s.r.o. ze dne 10. srpna 2012 - pátek

Další články od ZTE CZECH, s.r.o.