logo ZTE CZECH, s.r.o.

Mobilní přenos dat v LTE síti s rychlostí 220 Mb za sekundu

Společnost ZTE ve spolupráci s operátorem China Mobile úspěšně realizovala historicky první komerční test technologie umožňující přenášet mobilní data rychlostmi přesahujícími 200 Mb/s.

Zkušební přenos dat proběhl v čínském Guangdongu v reálných podmínkách zavedené mobilní sítě standardu TDD-LTE operátora China Mobile. Nejvyšší dosažená rychlost stahování dat dosáhla 223 Mb/s. Průměrný poměr rychlosti stahování a uploadu dat po čas přenosu činil 3:1.

K dosažení rekordních rychlostí downloadu i uploadu dat byla použita technologie Carrier Aggregation v síti LTE, a to za běžného provozu.

Klíčem k dosaženým výsledkům bylo použití technologie Carrier Aggregation.

Technologie Carrier Aggregation

Technologie Carrier Aggregation (CA) neboli sdílení přenosového pásma dokáže naplno využít doposud zanedbávaného potenciálu LTE sítí. Je právem považována za klíčovou součást dalšího navyšování kapacit přenosu dat v rámci standardu LTE-A (Long Term Evolution Advanced).

CA umožňuje oproti dnes běžně používané technologii přenášet v rámci kanálu simultánně dva a více signálů o jedné nebo několika různých frekvencích. Efektivním využitím sítě tak značně naroste šířka přenosového pásma a v konečném důsledku i rychlosti stahování a uploadu dat.

Technologii lze využít ve standardech sítě TDD-LTE i FDD-LTE. První úspěšně provedený test mimo „laboratorní“ podmínky potvrdil vysoký potenciál technologie Carrier Aggregation a výrazně přiblížil její nasazení do běžného provozu.

Další články k tématům - LTE - operátor - upload

Článek ZTE CZECH, s.r.o. ze dne 28. února 2013 - čtvrtek

Další články od ZTE CZECH, s.r.o.