logo ZTE CZECH, s.r.o.

Tabletofon ZTE Grand Memo

Tabletofon ZTE Grand Memo s úhlopříčkou 5,7 palců a chytrý telefon ZTE Open, první přírůstek do rodiny zařízení s operačním systémem Firefox OS, plánuje výrobce ZTE nabídnout českým zákazníkům na přelomu léta a podzimu 2013.

ZTE Grand Memo se svou úhlopříčkou 5,7 palců spadá do kategorie takzvaných tabletofonů (též phabletů), které svou velikostí překlenují mezeru mezi klasickým chytrým mobilním telefonem a tabletem. Díky výkonnému hardware si novinka snadno poradí s náročnými aplikacemi, hrami nebo filmy ve vysoké kvalitě. Ty lze sledovat na obrazovce s HD rozlišením (1280 x 720 pixelů).

K nadstandardnímu multimediálnímu vybavení ZTE Grand Memo patří také fotoaparát s rozlišením 13MP. Slušnou výdrž na baterie obstará akumulátor s kapacitou 3200 mAh ve spojení s úsporným a optimalizovaným operačním systémem Android 4.1 (Jelly Bean).

ZTE Open - snadné ovládání pro každého

Na barcelonském veletrhu představilo ZTE také chytrý mobilní telefon ZTE Open s kompaktní úhlopříčkou 3,5 palce. Jedná se o první mobilní telefon využívající nového operačního systému Firefox OS od společnosti Mozilla.

Telefon i operační systém je navržen s ohledem na maximální srozumitelnost ovládání i pro méně technicky zdatné uživatele. Jedná se tak o ideální první smartphone pro zákazníky, kteří dříve používali klasické mobilní telefony i pro nejmladší generaci. Operační systém bude také plně otevřen vývojářům a poskytovatelům doplňkových aplikací díky použití standardního programovacího jazyka HTML5.

ZTE Open zaujme designem s řadou pestrých barevných variací a také skvělou cenou.

Dostupnost a cena

Oba přístroje představené na MWC 2013 bude mít ZTE pro český trh připraveny již během léta 2013. "Konkrétní termín, kdy se mohou ZTE Grand Memo a ZTE Open dostat ke svým prvním zákazníkům, záleží samozřejmě na jednání s obchodními partnery z řad českých operátorů a distributorů. Pevně věřím, že se tak stane koncem léta nebo začátkem podzimu 2013", komentuje předpokládanou dostupnost novinek Filip Haifeng Zhang, z českého zastoupení ZTE.

Orientační cena by se v případě ZTE Open měla pohybovat kolem 2800 korun, ZTE Grand Memo pak české zákazníky vyjde zhruba na 10000 Kč.

Další články k tématům - akumulátor - Android - Firefox - fotoaparát - operátor - SmartPhone - tablet

Článek ZTE CZECH, s.r.o. ze dne 19. března 2013 - úterý

Další články od ZTE CZECH, s.r.o.