logo ZTE CZECH, s.r.o.

ZTE upevňuje pozici lídra dodavatele technologií pro 4G sítě

Společnost ZTE se v roce 2013 stala nejrychleji se rozvíjejícím dodavatelem zařízení pro 4G LTE a druhým největším registrátorem nových patentů. ZTE loni hospodařilo se ziskem 219 milionů USD a upevňuje tak svou pozici lídra v dodávkách technologií pro 4G sítě.

Společnost ZTE zveřejnila finanční výsledky za uplynulý rok. Čistý zisk ZTE za rok 2013 činil 1,36 miliard čínských jüanů (219 milionů USD). Příjmy ve výši 75,2 miliard jüanů byly tvořeny ze 47 % na domovském čínském trhu, příjmy z mezinárodních trhů se na celkové hodnotě podílely z 53 %.

Výrazného meziročního nárůstu čistého zisku (oproti výsledkům za rok 2012, kdy společnost zaznamenala ztrátu ve výši 2,84 miliard jüanů) bylo dosaženo zejména díky optimalizaci nákladů a lepší kontrole nad prodeji s nízkými maržemi. Společnost se loni zaměřila zejména na prohlubování spolupráce s významnými světovými mobilními operátory a na investice do rozvoje technologií pro přenosy dat v sítích LTE.

Příjmy v oblasti dodávek technologií pro 4G loni meziročně vzrostly o 200 % na celkových 800 milionů dolarů. ZTE se tak v uplynulém roce stalo vůbec nejrychleji rostoucím dodavatelem 4G LTE technologií na světě (údaje IHS research company). Vzrostl také podíl z prodeje chytrých mobilních zařízení na celkovém zisku. Stalo se tak zejména díky celosvětovému trendu rychlého rozvoje mobilního internetu.

Pokračovaly rovněž investice do oblasti výzkumu a vývoje. ZTE se dle statistik World Intellectual Property Organization loni stalo celosvětově druhým největším registrátorem nových patentů na světě. Celkově má společnost zažádáno o více než 50000 patentů, 16000 již vlastní.

World Intellectual Property Organization (WIPO) je organizace OSN, založená v roce 1967, která vykonává dozor v oblasti ochrany autorských práv apod. Sídlem organizace je Ženeva a v současnosti je členem WIPO 185 států.

V roce 2014 je pro ZTE nadále stěžejní oblast výstavby 4G mobilních sítí, dále rozvoj širokopásmových přenosových technologií a vývoj a prodej smartphonů a doplňků v oblasti tzv. wearable zařízení.

Další články k tématům - 4G - LTE - operátor - optimalizace - patent - výzkum - WIPO

Článek ZTE CZECH, s.r.o. ze dne 10. dubna 2014 - čtvrtek

Další články od ZTE CZECH, s.r.o.