logo ZTE CZECH, s.r.o.

Herní konzole FunBox

Společnost ZTE uvádí v rámci svého joint venture projektu ZTE9 na trh multimediální a herní konzoli FunBox. Novinka již vstupuje do prodeje na čínském trhu za cca v přepočtu 2250 Kč ve 12 barevných variantách.

Joint venture projekt ZTE9 Ltd., který za vývojem konzole FunBox stojí, vznikl spojením dlouholetých zkušeností oddělení výzkumu a vývoje ZTE s předním čínským herním studiem The9 Limited.

Konzole FunBox je poháněna procesorem NVIDIA Tegra4 s novou architekturou Cortex-A15 ve spojení s grafickým čipem GeForce se 72 výpočetními jádry. Operační paměť má velikost 2 GB (DDR3L), uživatelská paměť pak 8 GB. FunBox je tak jednou z nejvýkonnějších home entertainment konzolí vůbec. K příjemnému ovládání přispívá oblíbený operační systém Android ve verzi 4.3 s vlastní nadstavbou.

K ovládání her poslouží speciálně vyvinutý analogový ovladač s gyroskopickými senzory, který s konzolí komunikuje přes rozhraní Bluetooth. K dispozici je také standardní dálkové ovládání.

Další dodávanou periferií je pak webkamera pro videochat s rodinou a přáteli. Pro připojení k internetu a komunikací s externími zařízeními a chytrými televizemi FunBox využívá dual-band WiFi připojení, dvojici USB portů nebo rozhraní HDMI.

Již při vstupu konzole do prodeje mají uživatelé k dispozici více než 200 her a mohou sledovat množství streamovaného video obsahu. ZTE9 plánuje do konce roku prodat na 3 miliony konzolí FunBox.

Technické specifikace konzole FunBox:

Další články k tématům - Android - DLNA - FunBox - GPU - HDMI - kamera - konzole - MP3 - MP4 - NVIDIA - video - WiFi

Článek ZTE CZECH, s.r.o. ze dne 23. dubna 2014 - středa

Další články od ZTE CZECH, s.r.o.