logo 3Com

3Com inovuje svůj partnerský program 3Com Focus Partner

3Com představuje inovovaný partnerský program - 3Com Focus Partner. V rámci partnerského programu 3Com rozlišuje 4 úrovně patnerství - Registered, Bronze, Silver a Gold Partner.

Registrovaným partnerem se stane každý, kdo se zaregistruje na partnerském portálu a podepíše on-line smlouvu. Pro dosažení vyšší úrovně je potřeba dosáhnout určitého počtu bodů, které lze získat buď nákupem zboží od autorizovaných distributorů (seznam viz www.3com.cz), nebo získáním některé z pěti technologických specializací - Enterprise LAN, Enterprise Wireless, IP Telephony, Security a SMB.

V oblasti zabezpečení, podnikových LAN, bezdrátových a SMB řešení je možné v rámci programu 3Com Focus Partner získat technologickou specializaci na partnerské (Partner) nebo elitní (Elite) úrovni. V oblasti IP telefonie se mohou partneři kromě partnerské nebo elitní úrovně dostat také na úroveň resellera (Reseller). Partnerský program využívá jednoduchý bodový systém, který je založený na odměňování partnerů formou zpětného rabatu za dosažení a udržení specializace a za dosažení definované úrovně obratu.

Další novinkou je nástroj 3Earnings, který čtvrtletně kontroluje dosažené obraty a technologické specializace. 3Earnings přináší partnerům přehled nad tím, jaký je jejich obrat (a tím i jejich odměna = velikost zpětného rabatu) za dané období. Výpočet velikosti odměny je závislý na dosažené úrovni a technologických specializacích konkrétního partnera.

3Com Focus Partner Program samozřejmě nezapomíná ani na technické a obchodní znalosti partnerů. Součástí partnerského portálu je i rozsáhlá sekce věnovaná vzdělávání – 3Com University, kde je dostupné velké množství školení a kurzů. Novinkou jsou specializované kurzy 3Com University s názem "Design Professional" a "Installation Technician", které vybaví 3Com partnery nezbytnými znalostmi, které využijí při návrhu sítí, jejich implementaci a následném servisu. Partneři 3Com tak budou schopni svým zákazníkům navrhnout a vytvořit síťovou infrastrukturu dle jejich individuálních potřeb a také jim poskytnout vysoce kvalifikované pracovníky vybavené nejmodernějšími znalostmi z oblasti síťové infrastruktury.

"3Com Focus Partner Program umožňuje našim partnerům získat hlubší znalosti o technologiích, produktech a službách společnosti 3Com a tím výrazně posílit svoji přidanou hodnou směrem ke svým zákazníkům. Nenabízí pouze výdělek navíc, ale také příležitost aktivně se podílet na zhodnocení partnerství s 3Com. Nový rámec podpory v oblasti vzdělávání, obchodu a marketingu jsme vytvořili proto, abychom našim obchodním partnerům umožnili rozvoj ve stále více konkurenčním prostředí a samozřejmě je i odměnili za jejich dobrou práci," říká Pavel Pikhart, Channel Account Manager společnosti 3Com.

Další články k tématům - 3com - Focus - Partner - partnerský - program - Pavel Pikhart

Článek 3Com ze dne 3. března 2009 - úterý

Další články od 3Com