logo

PowerShot A3300 IS a A3200 IS: barevné fotografie zábavně a bez námahy

Canon předsavuje dvojici nových digitálních fotoaparátů PowerShot A3300 IS a PowerShot A3200 IS, které kombinují vysokou kvalitu obrazu a řadu kreativních funkcí ve svůdném těle. Vaše fotografování tak bude zase o něco zábavnější.

Oba nové modely nahrazují A3000 IS a A3100 IS a představují tak špičku v řadě PowerShot A. Nové fotoaparáty jsou štíhlé a stylové, s pevnou kovovou konstrukcí, která zaručuje vynikající výkon a široké možnosti využití, což je společné všem produktům společnosti Canon. Fotoaparáty umožňují vdechnout fotografování barvu ještě dříve, než udělají první snímek. A3300 IS PowerShot je nabízen v červeném, modrém, růžovém a stříbrném provedení, zatímco PowerShot A3200 IS v růžovém, oranžovém, stříbrném a tyrkysovém.

Vysoká kvalita zobrazení

Oba modely nabízí snímač s vysokým rozlišením obrazu. PowerShot A3300 IS je vybaven snímačem s rozlišením 16 megapixelů, PowerShot A3200 IS snímačem se 14,1 megapixelů. Vysoké rozlišení umožňuje z pořízených záběrů tisknout fotografie velkých formátů až A2 bez obav, že dojde ke snížení kvality, a současně umožňuje tvorbu zajímavých kompozic za pomocí výřezů. Oba modely jsou vybaveny nejnovějším obrazovým procesorem DIGIC 4, který umožňuje rychlé ovládání a vynikající kvalitu snímků.

Originální 28mm širokoúhlý objektiv Canon s 5x optickým zoomem zaručuje velkou flexibilitu ve všech situacích, ať už při nahrávání rodinné oslavy, dovolené nebo večerní párty. Všestranný rozsah zoomu zajišťuje, že do záběru snadno dostanete celou skupinku, nebo získáte přiblížení pro detailnější portréty. Integrovaný optický stabilizátor obrazu představuje bezkonkurenční výhodu fotoaparátů Canon. Stabilizátor snižuje účinky chvění fotoaparátu, které může vést k neostrosti snímků pořizovaných při slabém osvětlení nebo při velkém přiblížení. Tato funkce umožňuje uživatelům pořizovat ostré fotografie v plném rozlišení i při horších světelných podmínkách (až do jedné osminy světelnosti), než tomu je u modelů bez stabilizace obrazu.

Skvělé snímky už od prvního stisknutí spouště

PowerShot A3300 IS a PowerShot A3200 IS umožňují pořízení kvalitních ustálených snímků zachycujících významnou událost, zvláštní chvíle a vzrušující zážitky. Oba modely nabízejí poslední verzi režimu Smart Auto s technologií detekce scény. Ta vyhodnocuje každou fotografovanou situaci, rozpoznává až 32 různých scén, a podle toho automaticky provádí optimální nastavení parametrů snímání, aniž by byl nutný jakýkoliv zásah fotografa.

Pro kvalitnější snímky zachycující pohyb kombinuje režim Smart Auto technologii detekce obličeje a nejnovější technologii detekce předmětu, což umožňuje identifikovat pohyb lidí i předmětů ve fotografované scéně. Režim Servo AF/AE zajišťuje, že objekt, který je sledován, zůstává až do okamžiku stisknutí spouště vždy dokonale zaostřen a exponován.

Díky zdokonalené verzi technologií i-Contrast a funkci Smart Flash Exposure, Smart Auto zachycuje předměty v nejlepších možných detailech, přičemž je snížen výskyt pronikavých stínů a přeexponovaných hlavních rysů. Technologie detekce pohybu také vytuší jestli se pohybuje fotoaparát nebo předmět, automaticky volí optimální kombinaci rychlosti závěrky a ISO citlivosti pro ostré fotografie. Dokonce i takové podmínky, jako je například osvětlení silnými reflektory nebo protisvětlo, dokáže technologie Smart Auto automaticky detekovat a umožní tak vytvoření optimálních fotografií.

Režim Snadné snímání usnadní použití fotoaparátu začátečníkům a těm, kteří preferují jednoduché fotografování. Režim vyřadí z činnosti většinu tlačítek a skryje ikony na displeji, takže k vytvoření skvělých fotek stačí opravdu jen namířit a stisknout spoušť. Snímky lze snadno a okamžitě sdílet na velkém, 230000 bodovém displeji.

PowerShot A3300 IS je vybaven LCD displejem s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0") a PowerShot A3200 IS displejem s úhlopříčkou 6,7 cm (2,7") s pěti možnostmi nastavení jasu. Funkce Quick Bright, která okamžitě po stisknutí tlačítka převede displej do plného jasu, je užitečná zejména při prohlížení snímků na displeji za velmi jasného světla. Funkce Rady a tipy, která je k dispozici přímo na displeji, poskytuje stručný přehled jednotlivých funkcí a pomáhá uživateli rychle se seznámit s možnostmi fotoaparátu.

Výkonné a kreativní

Video v HD kvalitě (720p) umožňuje vysoce kvalitní záznam speciálních okamžiků. Nahrávka je pořízena ve formátu H.264, jehož výhodou je (oproti standardnímu formátu MJPEG) úspora místa na kartě. Jako první v celé řadě PowerShot A jsou oba modely vybaveny dynamickým optickým stabilizátorem obrazu, který koriguje rozostření při záznamu prováděném za pohybu kameramana, a výsledné záběry jsou tak plynulejší a ostřejší.

Každý model je vybaven šesti kreativními filtry, které přidávají snímkům různé perspektivy. Kromě efektu Miniatura kreativní filtry zahrnují různé efekty, jako je Efekt rybího oka, Super živé barvy, Plakátový efekt a novinku Efekt fotoaparátu pro děti, který dodává snímkům retro atmosféru, zatímco efekt Monochromatický snímek umožní použití tónů černobílé, sépie a dalších jednobarevných tónů. Populární efekt Miniatura může být použit jak u filmových záběrů, tak i u statických snímků. Uživatel si může zvolit snímkovou frekvenci natáčení (6 sním./s, 3 sním./s nebo 1,5 sním./s ). Tím vznikne efekt časosběrného snímku na zmenšeném modelu.

Uživatelům, kteří si chtějí sami upravovat obraz, avšak bez nutnosti rozsáhlých znalostí o manuálním nastavení, slouží Live View Control. Režim Live View Control nabízí možnost ručně změnit nastavení jasu, barev a tónů. Změny jsou okamžitě zobrazeny na LCD displeji, tedy ještě dříve, než uživatel snímek pořídí.

Oba modely nabízejí řadu inovativních způsobů pořízení autoportrétů, nebo snímků jejichž součástí je i fotograf. Inteligentní závěrka se třemi režimy samospouště využívá technologii detekce obličeje a umožňuje uživatelům aktivovat samospoušť úsměvem, mrknutím nebo v okamžiku detekce nové tváře. Nový režim Discreet je ideální pro fotografování na místech a v situacích, kdy je nutné dodržovat ticho a fotografování s bleskem není povoleno, jako jsou například obřady, nebo v budovách muzeí. Při aktivaci režim Discreet vypne všechny zvuky fotoaparátu, pomocné světlo a blesk. Díky tomu je možné fotografovat, aniž by bylo rušeno okolí.

Další články k tématům - A3000 - A3100 - A3200 - A3300 - DIGIC - fotoaparát - HD - LCD - MJPEG - PowerShot - Smart

Článek ze dne 17. ledna 2011 - pondělí

Další články od Canon CZ s.r.o.

Canon EOS C300: nová digitální videokamera pro produkci filmů ve Full HD

Antonín Brož: nový obchodní ředitel přímého prodeje Canon

Canon lídrem v magickém kvadrantu tiskáren a multifunkcí

Tiskárny Canon PIXMA s podporou pro bezdrátový tisk z iPadu, iPhonu a iPodu touch

Canon PIXMA PRO-1: inkoustová A3 tiskárna pro fotografy

Canon EOS-1D X: profesionální zrcadlovka nové generace

Partnerský program Canon je úspěšný

imageFORMULA DR-M140: stolní skener pro vytížené kanceláře

Canon rozšiřuje řadu designových kalkulaček X MARK I

Speciální licence na oceňované řešení Canon uniFLOW

Canon platforma uniFLOW i pro mobilní zařízení

Canon PowerShot SX40 HS: kompaktní fotoaparát s ultrazoomem

Canon PowerShot S100: vyjimečná kvalita a kreativita do kapsy

Océ VarioPrint DP a Canon imageRUNNER ADVANCE C9000S PRO: nové produkční systémy

X MARK I MOUSE Slim: nová multifunkční kalkulačka Canon

Canon LV-8235 UST: projektor s ultra krátkou projekční vzdáleností

imageRUNNER 1700: nová řada vysokorychlostních multifunkčních A4 zařízení Canon

Nová řada generace laserových tiskáren Canon i-SENSYS a strojů imageRUNNER

i-SENSYS LBP7680Cx a LBP7660Cdn: nová řada laserových tiskáren Canon

Canon rozšiřuje řady fotoaparátů IXUS, PowerShot a tiskáren PIXMA

PIXMA MG2150 a PIXMA MG3150: nové kompaktní a cenově dostupné tiskárny Canon

Canon PIXMA MG5350: špičková kvalitu tisku s Wi-Fi konektivitou

PIXMA MG6250 a MG8250: špičkový tisk s Canon pro náročné fotografy

i-SENSYS LBP7010C, LBP7018C a MF3010: nové laserové tiskárny a multifunkce Canon

Canon IXUS 230 HS: super tenký fotoaparát s 8x optickým zoomem

Canon IXUS 1100 HS: nejtenčí fotoaparát ve své třídě s 12x optickým zoomem

Canon PowerShot SX150 IS: intuitivní superzoom pro celou rodinu

Fototiskárna Canon PIXMA iP4950: vysoká kvalita a rychlost tisku

Prestižní ceny EISA pro Canon

Svět plný barev: kampanň Canon na inkoustové tiskárny PIXMA

Čtyři ocenění pro Canon od nezávislé organizace BLI

Canon uspořádal svou první konferenci pro vývojáře a systémové integrátory

imageRUNNER ADVANCE C2025i: nové multifunkční zařízení Canon

Software Drivve LLC pro snímání dokumentů nyní i pro síťové skenery Canon ScanFront 300 a 300P

Canon F-718SGA: SW emulátor vědecké kalkulačky

EF-S 55-250mm: teleobjektiv pro začínající fotografy

Canon-Océ imagePRESS C7010VPS: zákazníci oceňují novou řadu digitálních produkčních tiskových strojů

Laserový tisk zlepšuje výkonnost na pracovištích

Konfigurace zabezpečení multifunkčních zařízení Canon imageRUNNER ADVANCE

Canon imagePROGRAF MFP: nové univerzální velkoformátové multifunkční řešení

Canon LV-8320: nejlepší projektor Canon řady LV

Canon imageFORMULA CR-50: skener šeků, poukázek a kuponů

Canon imagePROGRAF iPF8300: nejlepší fotografická tiskárna podle asociací EDP

Laserové technologie snižují náklady tisku

Čtyři ocenění TIPA 2011 pro produkty Canon

imagePROGRAF iPF6300S a iPF8300S: velkoformátové tiskárny pro produkční tisk a POS grafiku

Canon Total Service Care: komplexní servisní služby pro velkoformátová řešení

eCopy ShareScan 5: integrované řešení pro síťové skenery Canon imageFORMULA ScanFront 220e a 220eP

Canon Bonus Program 2011

PRINTexpo: Canon představí komplexní řešení pro zpracování obrazu a novinku v obalové technice