logo

PowerShot A3300 IS a A3200 IS: barevné fotografie zábavně a bez námahy

Canon předsavuje dvojici nových digitálních fotoaparátů PowerShot A3300 IS a PowerShot A3200 IS, které kombinují vysokou kvalitu obrazu a řadu kreativních funkcí ve svůdném těle. Vaše fotografování tak bude zase o něco zábavnější.

Oba nové modely nahrazují A3000 IS a A3100 IS a představují tak špičku v řadě PowerShot A. Nové fotoaparáty jsou štíhlé a stylové, s pevnou kovovou konstrukcí, která zaručuje vynikající výkon a široké možnosti využití, což je společné všem produktům společnosti Canon. Fotoaparáty umožňují vdechnout fotografování barvu ještě dříve, než udělají první snímek. A3300 IS PowerShot je nabízen v červeném, modrém, růžovém a stříbrném provedení, zatímco PowerShot A3200 IS v růžovém, oranžovém, stříbrném a tyrkysovém.

Vysoká kvalita zobrazení

Oba modely nabízí snímač s vysokým rozlišením obrazu. PowerShot A3300 IS je vybaven snímačem s rozlišením 16 megapixelů, PowerShot A3200 IS snímačem se 14,1 megapixelů. Vysoké rozlišení umožňuje z pořízených záběrů tisknout fotografie velkých formátů až A2 bez obav, že dojde ke snížení kvality, a současně umožňuje tvorbu zajímavých kompozic za pomocí výřezů. Oba modely jsou vybaveny nejnovějším obrazovým procesorem DIGIC 4, který umožňuje rychlé ovládání a vynikající kvalitu snímků.

Originální 28mm širokoúhlý objektiv Canon s 5x optickým zoomem zaručuje velkou flexibilitu ve všech situacích, ať už při nahrávání rodinné oslavy, dovolené nebo večerní párty. Všestranný rozsah zoomu zajišťuje, že do záběru snadno dostanete celou skupinku, nebo získáte přiblížení pro detailnější portréty. Integrovaný optický stabilizátor obrazu představuje bezkonkurenční výhodu fotoaparátů Canon. Stabilizátor snižuje účinky chvění fotoaparátu, které může vést k neostrosti snímků pořizovaných při slabém osvětlení nebo při velkém přiblížení. Tato funkce umožňuje uživatelům pořizovat ostré fotografie v plném rozlišení i při horších světelných podmínkách (až do jedné osminy světelnosti), než tomu je u modelů bez stabilizace obrazu.

Skvělé snímky už od prvního stisknutí spouště

PowerShot A3300 IS a PowerShot A3200 IS umožňují pořízení kvalitních ustálených snímků zachycujících významnou událost, zvláštní chvíle a vzrušující zážitky. Oba modely nabízejí poslední verzi režimu Smart Auto s technologií detekce scény. Ta vyhodnocuje každou fotografovanou situaci, rozpoznává až 32 různých scén, a podle toho automaticky provádí optimální nastavení parametrů snímání, aniž by byl nutný jakýkoliv zásah fotografa.

Pro kvalitnější snímky zachycující pohyb kombinuje režim Smart Auto technologii detekce obličeje a nejnovější technologii detekce předmětu, což umožňuje identifikovat pohyb lidí i předmětů ve fotografované scéně. Režim Servo AF/AE zajišťuje, že objekt, který je sledován, zůstává až do okamžiku stisknutí spouště vždy dokonale zaostřen a exponován.

Díky zdokonalené verzi technologií i-Contrast a funkci Smart Flash Exposure, Smart Auto zachycuje předměty v nejlepších možných detailech, přičemž je snížen výskyt pronikavých stínů a přeexponovaných hlavních rysů. Technologie detekce pohybu také vytuší jestli se pohybuje fotoaparát nebo předmět, automaticky volí optimální kombinaci rychlosti závěrky a ISO citlivosti pro ostré fotografie. Dokonce i takové podmínky, jako je například osvětlení silnými reflektory nebo protisvětlo, dokáže technologie Smart Auto automaticky detekovat a umožní tak vytvoření optimálních fotografií.

Režim Snadné snímání usnadní použití fotoaparátu začátečníkům a těm, kteří preferují jednoduché fotografování. Režim vyřadí z činnosti většinu tlačítek a skryje ikony na displeji, takže k vytvoření skvělých fotek stačí opravdu jen namířit a stisknout spoušť. Snímky lze snadno a okamžitě sdílet na velkém, 230000 bodovém displeji.

PowerShot A3300 IS je vybaven LCD displejem s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0") a PowerShot A3200 IS displejem s úhlopříčkou 6,7 cm (2,7") s pěti možnostmi nastavení jasu. Funkce Quick Bright, která okamžitě po stisknutí tlačítka převede displej do plného jasu, je užitečná zejména při prohlížení snímků na displeji za velmi jasného světla. Funkce Rady a tipy, která je k dispozici přímo na displeji, poskytuje stručný přehled jednotlivých funkcí a pomáhá uživateli rychle se seznámit s možnostmi fotoaparátu.

Výkonné a kreativní

Video v HD kvalitě (720p) umožňuje vysoce kvalitní záznam speciálních okamžiků. Nahrávka je pořízena ve formátu H.264, jehož výhodou je (oproti standardnímu formátu MJPEG) úspora místa na kartě. Jako první v celé řadě PowerShot A jsou oba modely vybaveny dynamickým optickým stabilizátorem obrazu, který koriguje rozostření při záznamu prováděném za pohybu kameramana, a výsledné záběry jsou tak plynulejší a ostřejší.

Každý model je vybaven šesti kreativními filtry, které přidávají snímkům různé perspektivy. Kromě efektu Miniatura kreativní filtry zahrnují různé efekty, jako je Efekt rybího oka, Super živé barvy, Plakátový efekt a novinku Efekt fotoaparátu pro děti, který dodává snímkům retro atmosféru, zatímco efekt Monochromatický snímek umožní použití tónů černobílé, sépie a dalších jednobarevných tónů. Populární efekt Miniatura může být použit jak u filmových záběrů, tak i u statických snímků. Uživatel si může zvolit snímkovou frekvenci natáčení (6 sním./s, 3 sním./s nebo 1,5 sním./s ). Tím vznikne efekt časosběrného snímku na zmenšeném modelu.

Uživatelům, kteří si chtějí sami upravovat obraz, avšak bez nutnosti rozsáhlých znalostí o manuálním nastavení, slouží Live View Control. Režim Live View Control nabízí možnost ručně změnit nastavení jasu, barev a tónů. Změny jsou okamžitě zobrazeny na LCD displeji, tedy ještě dříve, než uživatel snímek pořídí.

Oba modely nabízejí řadu inovativních způsobů pořízení autoportrétů, nebo snímků jejichž součástí je i fotograf. Inteligentní závěrka se třemi režimy samospouště využívá technologii detekce obličeje a umožňuje uživatelům aktivovat samospoušť úsměvem, mrknutím nebo v okamžiku detekce nové tváře. Nový režim Discreet je ideální pro fotografování na místech a v situacích, kdy je nutné dodržovat ticho a fotografování s bleskem není povoleno, jako jsou například obřady, nebo v budovách muzeí. Při aktivaci režim Discreet vypne všechny zvuky fotoaparátu, pomocné světlo a blesk. Díky tomu je možné fotografovat, aniž by bylo rušeno okolí.

Další články k tématům - A3000 - A3100 - A3200 - A3300 - DIGIC - fotoaparát - HD - LCD - MJPEG - PowerShot - Smart

Článek ze dne 17. ledna 2011 - pondělí

Další články od Canon CZ s.r.o.

ImagePROGRAF TC-20 zajistí kvalitní velkoformátový tisk i v malé kanceláři

Inovace produkčních tiskáren série varioPRINT 140 QUARTZ

Digitalizace středoevropských kanceláří

Neustálé papírování zpomaluje digitalizaci

Nová řada produkčních tiskáren imagePRESS V1350 a V900

Plnění cílů udržitelného rozvoje vyžaduje zapojení velkých společností

Inovace udržitelných barevných Canon tiskáren řady i-SENSYS

Specializovaný skener pro snadné restaurování a digitalizaci fotografií

Canon na Expu v Dubaji představil své nápady a vize pro budoucnost

Canon imagePRESS V1000 rozšiřuje možnosti produkčního tisku

Profesionální tisková řešení pro interiérové dekorace a signmaking

Nová verze webové aplikace PosterArtist pro tisk plakátů

UV LED lakování ve spojení s tiskárnami řady varioPRINT iX

Roste zájem o digitalizaci firemního archivu a digitální podatelnu

Nové barevné A3 multifinkce Canon pro hybridní pracovní prostředí

PRISMAprepare Go přináší novou úroveň automatizace a profesionality produkčního tisku

Future Promotion Forum 2021 - platforma pro výměnu odborných informací o komunikaci se zákazníky

Instalace Canon varioPRINT iX na polygrafických trzích po celém světě

Arizona 135 GT - nová UV flatbed tiskárna

Certifikace Fogra59 pro inkoustovou produkční tiskárnu Canon ProStream 1800

Automatický odstraňovač sponek zrychluje digitalizaci dokumentů

Nová řada všestranných tiskáren Colorado 1630

O budoucnosti produkčního tisku na online Canon festivalu Make It

Automatizační moduly pro digitální barevné tiskárny řady imagePRESS C10010VP

Nová řada Canon ColorStream 8000 pro velkoobjemový produkční tisk

Digitální interiérový tisk UVgel Wallpaper Factory představuje převratné možnosti

imagePROGRAF TZ-30000 pro vysokorychlostní produkční tisk velkých objemů

Nová řada Canon imagePROGRAF TX pro rychlý tisk CAD výkresů a plakátů ve vysokém rozlišení

Multifunkce imageRUNNER ADVANCE DX C5800 - skutečné centrum pro bezproblémovou digitalizaci

Nová multifunkce Canon imagePRESS C170

Nové portfolio repasovaných multifunkcí Canon imageRUNNER ADVANCE

Multifunkce Canon pomáhají v neziskovkách

Nová řada imagePRESS C10010VP zvyšuje produktivitu vysokorychlostního archového tisku

Nová řada tiskáren Arizona 2300 s technologii Arizona FLOW

Pracujte z libovolného místa s podporou uniFLOW Online

Multifunke Canon s nativní podporou správy tisku Universal Print

Digitální tisk zakázkových tapet

První instalace produkčních tiskáren Canon varioPRINT iX

Nová řada inkoustových produkčních tiskáren Canon varioPRINT iX

Technologické trendy pro digitální kancelář 2020

Multifunkce imageRUNNER ADVANCE DX jako centrum digitální transformace firmy

IT útoky na dodavatelské řetězce a deepfake podvody

Použité multifunkce Canon budou dál sloužit u neziskovek

Lehkomyslný centralizovaný firemní tisk přináší bezpečnostní rizika

Síťový stolní skener s připojením přes LAN, WiFi nebo USB

Nová série imagePROGRAF PRO pro kvalitní velkoformátový tisk

Použité kopírky a multifunkce pro školy a neziskovky

Upgrade multifunkcí i-SENSYS přináší řadu vylepšení

České kanceláře stále preferují papír a šanony před cloudem

Čipování zaměstnanců jako základ bezpečnostní strategie pro kanceláře budoucnosti