logo

Ponořme se do Python 3: český překlad publikace Dive Into Python 3 v elektronické verzi nyní volně ke stažení

Edice CZ.NIC rozšiřuje svou řadu odborných publikací s volnou licencí o nový přírůstek. Tentokrát se jedná o zahraniční publikaci Dive Into Python 3, jejímž autorem je Mark Pilgrim. Ten se problematikou programovacího jazyka Python zabývá několik let a patří v této oblasti mezi přední světové odborníky.

Překlad knihy zajistilo sdružení CZ.NIC a pod názvem Ponořme se do Python(u) 3 jej v elektronické verzi nabízí volně ke stažení. Skalní fanoušci jazyka Python ale možná uvítají i možnost objednat si tištěnou verzi, kterou mohou mít za 459 korun, v případě objednání z IPv6 adresy za 399 korun.

"Podobně jako v případě Git, kterému jsme se v rámci naší edice věnovali v naši předchozí zahraniční publikaci, je i Python technologií, jež je našemu sdružení velmi blízká. Právě v programovacím jazyce Python je totiž napsána většina našeho centrálního registru pro správu domén FRED, který úspěšně implementují i zahraniční registry," říká Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Mark Pilgrim

Nesmazatelně se zapsal do podvědomí pythonovské komunity již první verzí knihy Dive Into Python, ve které originálním a nezapomenutelným způsobem přiblížil čtenářům osobitý styl programování v tomto jazyce. S podobným nadšením se však zabývá i dalšími tématy; jeho nejnovější kniha HTML5: Up & Running je čtivým úvodem do problematiky posledního hitu na poli předávání informací na Internetu - standardu HTML5.

Edice CZ.NIC

Edice CZ.NIC je jedním z řady osvětových projektů správce české domény nejvyšší úrovně. Cílem této aktivity je vydávat odborné, ale i populární publikace spojené s internetem a jeho technologiemi. Kromě tištěných verzí vychází v této edici současně i elektronická podoba knih.

Další články k tématům - FRED - HTML5 - IPv6 - Python - Mark Pilgrim - Ondřej Filip

Článek ze dne 23. února 2011 - středa

Další články od CZ.NIC