logo Epson Europe

Pracovní plochu magického koberce Magix Box oživuje interaktivní projektor Epson

Magický koberec Magic Box prošel od svého vzniku velkým vývojem. Jednou z posledních etap je integrace projektoru Epson EB-585Wi, který pomohl vyřešit problém projekce za denního světla a zlepšil celkovou ostrost promítaného obrazu na pracovní plochu.

Magic Box byl poprvé uveden na trh v roce 2013 jako interaktivní zařízení pro malé děti v mateřské školce. Cílem bylo přinést předškolnímu vzdělávání řešení 21. století, které by dětem umožnilo hrát si a učit se v jejich přirozeném prostředí. Od svého uvedení na trh prošel Magic Box velkým vývojem, a to díky spolupráci s učiteli, psychology a také samotnými dětmi.

Děti přitom využívají výukové programy, které jim pomáhají získat základní znalosti, jako jsou názvy barev, zvířat a věcí kolem nich, a naučí se i pokročilejším dovednostem, jako je počítání a psaní číslic a písmen.

"K velkému vylepšení došlo ve chvíli, kdy byl do Magix Boxu zaveden projektor Epson. Ten pomohl zlepšit některé z klíčových vlastností produktu, které jsou rovněž důležitými faktory pro spokojenost zákazníka. Patří mezi ně citlivost na světlo, ostrý obraz s příjemnými barvami a samozřejmě také radost dětí využívajících Magic Box, které mu říkají kouzelný koberec. Projektor Epson je pro nás synonymem pro vysoce kvalitní a profesionální produkt. Naše klienty zase těší to, že Magic Box přináší radost dětem, protože si s ním mohou hrát bez ohledu na počasí. Pro paní učitelku totiž není jednoduché dětem vysvětlit, že magický koberec nemůže zapnout, protože zrovna svíti sluníčko," říká Jaroslav Veselý, jednatel společnosti PROJEKTMEDIA, ktará Magic Box vyrábí.

Magic Box motivuje postižené děti k pohybu a učí je koordinaci

Magic Box nachází také své využití v centrech pro fyzicky či mentálně postižené děti a děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Mezi funkce Magic Boxu, které si centra oblíbila, patří zejména předinstalované hry a software na kreslení s výběrem barev a tvarů, který je součástí projektoru Epson.

Terapeuti na zařízení oceňují i to, že děti přirozeně motivuje k pohybu a učí je koordinaci, což potvrzují i výsledky nedávných studií. Učení formou her vede k viditelnému zlepšení v oblasti vzdělávání dětí s poruchami chování, dětí ze středisek výchovné péče a dětí s lehkými psychickými poruchami.

Tato metoda je totiž motivuje k většímu soustředění a spolupráci s ostatními žáky.

Další články k tématům - koberec - kreslení - projektor - školka - vzdělávání - Jaroslav Veselý

Článek Epson Europe ze dne 8. prosince 2017 - pátek

Další články od Epson Europe