logo Fujitsu Siemens Computers s.r.o.

Nové modely ekologických PC

Nová řada profesionálních PC ESPRIMO 5925 EPA od Fujitsu Siemens Computers opět zvyšuje standard kategorie úsporných PC. Nové modely profesionálních PC ESPRIMO P5925 EPA v provedení microtower nebo ESPRIMO E5925 EPA minidesktop kombinují osvědčené ergonomické a úsporné funkce.

S nejnovější čipovou sadou společnosti Intel a zdrojem napájení s koeficientem účinnosti 80 % je spotřeba elektrické energie těchto systémů v porovnání s dva roky starými počítači nižší téměř o 45 %. Modely ESPRIMO řady 5925 EPA jsou nyní okamžitě dostupné za doporučenou koncovou cenu od 14 900 Kč bez DPH.

Nové modely profesionálních PC spojují ekologický přínos s technologickými inovacemi a maximálním výkonem. Čipová sada Intel® Q35 a nejnovější procesory Intel® Core™2 Duo jsou optimalizovány pro nízkou spotřebu a vysoce efektivní provoz. Technologie iAMT 3.0 (Intel Active Management Technology) zajišťuje centralizovanou správu zařízení, včetně vypnutých systémů, a přispívá tak ke snížení celkové spotřeby energie. Tyto počítače jsou navíc velmi tiché díky vylepšeným možnostem chlazení, které přináší osvědčená skříň ESPRIMO, navržená a vyvinutá společností Fujitsu Siemens Computers.

Profesionální PC ESPRIMO 5925 EPA opět udávají krok v oblasti efektivního využívání elektrické energie. Úspora energie se stává stále důležitějším faktorem. Dodavatelé IT, jako je společnost Fujitsu Siemens Computers, a organizace jako EPA (Environmental Protection Agency) proto již léta pracují na vývoji technologií vedoucích ke snížení spotřeby elektrické energie. Organizace EPA, která uděluje ocenění EnergyStar®, v červenci 2007 uvedla v platnost mnohem přísnější kriteria pro získání tohoto označení. Tento krok je pro vývoj standardů efektivního využívání elektrické energie velmi důležitý. Kriteria EnergyStar® V. 4.0 vyžadují efektivnější zdroje napájení s koeficientem až 80 %, což je o 20 % více než u běžných počítačů.

Nové modely ESPRIMO řady 5925 EPA od Fujitsu Siemens Computers tento požadavek splňují. Společnost Fujitsu Siemens Computers také nová profesionální PC dodává s přednastaveným úsporným režimem, který po 10 minutách nečinnosti vypne displej a po 15 minutách pevný disk. Po dvaceti minutách nečinnosti se do úsporného režimu přepne celý systém, po hodině přejde do režimu spánku.

Fujitsu Siemens Computers, přední evropský poskytovatel IT, má s vývojem a výrobou produktů šetrných k životnímu prostředí dlouhodobé zkušenosti. Společnost vydala první směrnice pro konstrukci výrobků šetrných k životnímu prostředí již v roce 1992. V roce 1993 představila první "Green PC" s automatickou funkcí pro úsporu energie. První úsporné PC ESPRIMO spatřilo světlo světa v roce 2005 a již v červnu 2007 společnost představila první profesionální PC, které splňuje nová kriteria standardu Energy Star – jmenovitě PC ESPRIMO E5615 EPA.

Technické údaje a příklad kalkulace spotřeby elektrické energie naleznete ZDE. Snímky produktů naleznete ZDE.

Článek Fujitsu Siemens Computers s.r.o. ze dne 6. září 2007 - čtvrtek

Další články od Fujitsu Siemens Computers s.r.o.