logo Gesto Communications s.r.o.

Kvalitu zařízení Drobo potvrzují nezávislé testy ESG Labs

Mimořádná obliba datových úložišť Drobo je dána především excelentním poměrem výkon/cena, produkty přesně odpovídají potřebám menších a středních firem. V závěru roku 2011 firma oslavila překročení hranice 200 tisíc prodaných datových úložišť se značkou Drobo.

Přestože jsou zařízení Drobo cenově dostupná a nenáročná na instalaci i provoz, patří současně k nejpokročilejším řešením pro datová úložiště a jsou vybavena sofistikovanými technologiemi pro ukládání dat. Jedná se například o patentovanou technologií BeyondRAID pro ukládání dat na více pevných disků, která odstraňuje nedostatky klasických typů redundance RAID a poskytuje dokonalejší ochranu dat proti ztrátě dat, vyšší flexibilitu a jednoduché rozšíření kapacity.

Další špičkovou technologií je Automated Data-Aware Tiering, umožňující velmi efektivně kombinovat klasické HDD disky s extrémně rychlými disky typu SSD.

Přednosti datových úložišť Drobo byla v polovině letošního roku potvrzena rovněž v rámci nezávislých testů Enterprise Strategy Group (ESG) Lab Validation Report. Testy se zaměřily na vlajkovou loď datových úložišť Drobo, kterou je zařízení Drobo B1200i, v prostředí nejčastěji používaných aplikací pro SMB.

Praktické testy prokázaly vysokou efektivitu tohoto řešení, která těží z již zmíněných technologií Drobo BeyondRAID a především pak Data-Aware Tiering, kdy je díky sofistikovanému využití SSD disků možno dosáhnout velmi výrazného nárůstu výkonu. Drobo B1200i tak plně vyhovuje i náročným SMB aplikacím, jako jsou například emailové servery, online transakční servery a video on demand.

Dokladem kvality datového úložiště Drobo B1200i jsou rovněž dvě prestižní ocenění, která tento produkt získal již krátce po svém uvedení na trh. Prvním je "Gold Medal Winner" pro SMB hardware udělované v rámci Tech Awards Circle Best of Tech 2011 a druhým pak ocenění "Silver Medal for Best Storage Hardware" v rámci 2011 Windows IT Pro Editors’ Best Awards.

Drobo B1200i je úložiště dat s možností přístupu Multihost iSCSI (SAN) pro maximálně 24 serverů, které poskytuje fyzickou kapacitu 12 slotů pro pevné disky SATA1 (SATA/150), SATA2 (SATA/300), SAS 3Gb/s nebo SSD o maximální celkové kapacitě až 36TB. Produkt nabízí možnost vytvářet samostatné svazky o velikostech násobků TB jako iSCSI diskové pole pro jednotlivé síťové servery.

Souborový systém podporuje NTFS, HFS+, EXT3 a VMware VMFS. SNMP management a notifikace e-mailem. Datové úložiště Drobo B1200i je certifikováno pro platformy VMware i Citrix, Microsoft Exchange a pro Symantec Backup Exec.

Další články k tématům - Backup - Citrix - Drobo - ESG - HDD - NTFS - RAID - SAN - SATA - SMB - SNMP - SSD - Storage - úložiště - zálohování

Článek Gesto Communications s.r.o. ze dne 2. srpna 2012 - čtvrtek

Další články od Gesto Communications s.r.o.