logo Gesto Communications s.r.o.

Nová generace datových úložišť Drobo

Datová úložiště Drobo jsou vybavena patentovanou technologií BeyondRAID pro ukládání dat na více pevných disků, která odstraňuje nedostatky klasických typů redundance RAID a nabízí rovněž další pokročilé vlastnosti.

Datová úložiště společnosti Drobo si získala přízeň uživatelů především díky skvělému poměru výkon/cena. Přestože jsou cenově dostupná i pro malé firmy či domácnosti, poskytují spolehlivé, výkonné a snadno použitelné řešení pro ukládání dat využívající nejmodernější technologie.

Disková pole Drobo s BeyondRAID poskytují dokonalejší ochranu dat proti ztrátě dat, vyšší flexibilitu a jednoduché rozšíření kapacity. Další pokročilou technologií je Automated Data-Aware Tiering, umožňující velmi efektivně kombinovat klasické HDD disky s extrémně rychlými disky typu SSD.

V červnu 2012 společnost Drobo představila dva nové typy svých datových úložišť, které podporují SSD disky a jsou vybaveny vysokorychlostními rozhraními Thunderbolt a USB 3.0.

Model Drobo 5D může mít kapacitu až 16 TB dat a současně nabízí možnost zřetězit až šest těchto zařízení pro celkovou kapacitu 96 TB dat.

Model Drobo Mini je velmi kompaktní zařízení umožňující instalaci až čtyř disků velikost 2.5" v kombinaci s SSD. Uživatelům tak poskytuje snadno přenosné úložiště pro velké objemy dat, které je vhodným doplňkem pro novou generaci tenkých a lehkých notebooků.

V České republice produkty Drobo prodává společnost Gesto Communications.

Další články k tématům - Drobo - HDD - RAID - SSD - úložiště

Článek Gesto Communications s.r.o. ze dne 3. července 2012 - úterý

Další články od Gesto Communications s.r.o.