logo Gesto Communications s.r.o.

Nová korporátní identita Polycomu

Polycom byl založen v roce 1990 a záhy se zařadil mezi největší a nejúspěšnější dodavatele řešení pro audiokonference, videokonferenční systémy a řešení pro telepresence a vzdálenou spolupráci.

I přes různé výkyvy a krize, které v uplynulém desetiletí postihly světovou ekonomiku a zvláště pak sektor IT, dokázala si společnost Polycom díky promyšlené obchodní i produktové strategii udržet zdravý růst a současně také stát na špici technologických inovací ve svém oboru.

V současné době má společnost Polycom přes 400 tisíc zákazníků po celém světě a její tržby za fiskální rok 2011 přesáhly 1.5 miliardy dolarů. Firma také vlastní více než 800 patentů a mnoho jejích technologií se posléze stalo mezinárodními standardy.

V rámci své dlouhodobé strategie se Polycom zaměřuje především na integrovaná multiplatformní end-to-end řešení sjednocené komunikace. Ta v sobě integrují širokou paletu softwarových i hardwarových platforem, s cílem poskytnout uživatelům výkonné, flexibilní ale především snadno použitelné komunikační nástroje.

Nosným řešením společnosti Polycom se tak postupně stala univerzální softwarová infrastruktura pro řešení Universal Video Collaboration s názvem Polycom RealPresence Platform, která nahrazuje dřívější platformu Polycom UC Intelligent Core.

Komplexní architektura Polycom RealPresence Platform v sobě zahrnuje řešení pro IM/Presence, Call Control, Web Conferencing a Video Collaboration, to vše doplněno o podporu mobilní komunikace a sociálních sítí.

Výše uvedená řešení představují velký posun od tradičních koncových zařízení pro audio/video konference a firma se proto rozhodla zdůraznit tyto změny prostřednictvím nové korporátní identity.

Koncem letošního května tak společnost Polycom představila své nové logo, které reflektuje současnou moderní tvář firmy.

Polycom nové logo

V České republice je certifikovaný Polycom Gold Partner společnost Gesto Communications.

Další články k tématům - audio - audiokonference - infrastruktura - platforma - Polycom - video - videokonference

Článek Gesto Communications s.r.o. ze dne 31. května 2012 - čtvrtek

Další články od Gesto Communications s.r.o.